Nie je žiadnym tajomstvom, že zamestnanci samospráv na Slovensku sú po týždňoch celoplošného testovania alebo skríningu nesmierne unavení.  Obyvatelia bratislavskej mestskej časti Karlovej Vsi však tvrdia, že musia mať nervy z ocele. Ako informuje stránka Objektív Karlova Ves, ich úrad sa najnovšie "uzavrel pred občanmi".

"Potrebujete niečo vybaviť na miestnom úrade? Potrebujete novú parkovaciu kartu, overiť podpis, prihlásiť psa, požiadať o opatrovateľskú službu alebo sa sťažovať na zľadovatelý chodník alebo výtlk na ceste? Na miestnom úrade sa z dôvodu zákazu vychádzania ´zabarikádovali´ pred vlastnými občanmi. Zrušili sa stránkové hodiny, zatvorené je centrum služieb občanom a celý úrad sa zamkol," píše portál. 

Vraj dlhodobé voľno

Miestny úrad v Karlovej Vsi vedie exmanželka bývalého politika Radoslava Procházku, ktorý neúspešne kandidoval na prezidenta a stranu Sieť doviedol v roku 2016 ako líder do parlamentu. Procházková predtým pracovala na právnom referáte úradu v Karlovej Vsi, na prednostku povýšila v roku 2018. V rovnakom roku sa s manželom, ktorý neslávne skončil v parlamente, rozviedli. Aktuálne však nie je k dispozícii ani svojim občanom.

FOTO Rada Procházku s jeho exmanželkou nájdete v GALÉRII

Bratislavčania v Karlovej Vsi môžu na úrad podľa portálu Objektív Karlova Ves telefonovať, posielať požiadavky mailom alebo hádzať listy do schránky. "Osobne navštíviť niekoho zodpovedného alebo nebodaj kompetentného je takmer vylúčené. Narazíte na veľké sklenné zamknuté dvere, ktoré však nikto neotvára. Na vrátnici skoro nikto a nikdy nesedí. Stránky neprijímajú," pokračuje portál.

Ako tvrdí, Procházkova exmanželka si navyše v mimoriadne ťažkom období vzala voľno. "O to zarážajúce je, že prednostka úradu Katarína Procházková si od pondelka zobrala voľno. Údajne na mesiac, možno aj dlhšie. Nič nezvyčajné, veď je teraz vyslovene dovolenkové obdobie," uzatvára stránka obyvateľov Karlovej Vsi.

Našťastie, podľa zástupcu mestskej časti jej obyvatelia neprídu skrátka. "Maximálna časť zamestnancov miestneho úradu pracuje formou home office z dôvodu, aby sme do maximálnej možnej miery znížili riziko prenosu infekcie medzi zamestnancami , ich rodinnými príslušníkmi a samozrejme preto, aby sa nezvyšovalo riziko prenosu medzi obyvateľmi. Režim práce formou home office neznamená pre zamestnanca žiadnu úľavu, všetci sú na home office v rámci štandardných úradných hodín, ich práca skrátená nie je. Takáto práca je náročnejšia na komunikáciu aj čas," prízvukuje Branislav Heldes z mestského úradu v Karlovej Vsi.

Podľa neho karloveský miestny úrad zaviedol v covidovom období "aj nové príspevky, ktoré obyvatelia mestskej časti doposiaľ v Karlovej Vsi nemali a je k tomu množstvo pozitívnych telefonátov a ohlasov. Podobne fungujú aj ďalšie oddelenia, či už je reč o doprave, školstve, atď".