Keď sa rozšírila šokujúca správa o tom, že Miro Žbirka už nie je medzi živými, vdova Katka jeho fanúšikom oznámila že bude naďalej spravovať jeho účty na sociálnych sieťach a bude ich informovať o všetkom, čo sa bude diať. A tiež to, že je pripravená dotiahnuť do konca Mekyho plány tak, ako si to želal. No nielen to.  Podľa portálu blesk.cz Katku Žbirkovú čakalo splniť jeho posledné želanie. Miro Žbirka si podľa uvedeného zdroja mal vopred premyslieť scenár svojho vlastného pohrebu a na Katke bolo, aby ho naplnila.

Pohreb v Strašnickom krematóriu kvôli pandemickým opatreniam bol len pre pozvaných hostí, ale Žbirkovi priaznivci ho mohli sledovať na veľkoplošnej obrazovke pred krematóriom, ale aj na sociálnej sieti. Meky si mal pre svoju poslednú rozlúčku vybrať aj piesne, ktoré tam mali zaznieť:

Jesenná láska (symfonická verze)

All You Need Is Love –The Beatles

Fair Play – Meky Žbirka

Waterloo Sunset – The Kinks

Čo bolí, to prebolí – Meky Žbirka

Balada o poľných vtákoch – Meky Žbirka

Tak šiel čas s Mekym Žbirkom! FOTO v GALÉRII

 

Medzi vzácnymi hosťami pozvanými na poslednú rozlúčku v Prahe bola aj prezidentka SR Zuzana Čaputová. Na jeho pohrebe zaznela popri češtine aj slovenčina, Meky si mal vybrať aj rečníkov, nad jeho rakvou prehovoriilihudobný publicista Juraj Čurný a autor jeho knihy Miro Žbirka Zblízka Jan Vedral. Slovenskí fanúšikovia sa v čase obradu mohli rozlúčiť s Mekym Žbirkom v Bratislave na Hviezdoslavovom námestí, kde sa konala tichá spomienka od 14.00 hodiny.

 

Pozrite FOTO, kto všetko sa prišiel rozlúčiť s Mekym Žbirkom