Hoci staronový predseda národniarov stále ukazuje prstom na aktuálneho premiéra Igora Matoviča, ukazuje sa, že sú si celkom podobní. Spája ich rovnaká neschopnosť komunikácie. Nielenže sú obaja v prípade kritiky rovnako emotívni a impulzívni,  veľmi zle uchopili aktuálny trend sociálnych sietí.

Dankov oficiálny Facebook vyzerá, akoby ho riadil ezoterický teenager. Dva z posledných troch príspevkov kladú dôraz na voľné dýchanie, pričom pôsobia štýlom vyzývajúcim k hľadaniu rovnováhy tela a duše. Tiež sa kapitán nevyhýba ani smajlíkom, ktoré práve na dôležitosti nepridávajú.

Posledný príspevok sa týka uctievania pamiatky 17. novembra. Niekdajší šéf parlamentu sa vyhráža svojou prítomnosťou pred Univerzitou Komenského v Bratislave. Má ambície dať si oblek a politizovať. Ďalší plán "prekvapí". Chce sa ísť prejsť po meste a, človek neuhádne, dýchať. K tomu pridal fotografiu v kapucni, so zdvihnutou rukou, ukazujúc symbol V. 

Pozrite si v GALÉRII, ako je Andrejovi Dankovi bez politiky dobre

Žarty bokom, politik, ktorý dokáže skomoliť aj krátku opytovaciu otázku, má pravdepodobne nastavenú stratégiu pripomínať dôležitosť respiračných funkcií v čase pandémie koronavírusu. Prípadne, ako sa na niekdajšieho štátnika zmierňujúceho aktuálne ťažké časy patrí, provokuje odporcov nosenia rúšok. Pri najhoršom možno dúfať, že ide len o skrytú kampaň na žuvačky.