Sitkom Naši tvorcovia nestavali na mimoriadne zvučných menách, napriek tomu zaznamenali hneď po premiére v januári 2016 obrovský úspech. Na vlne popularity sa zviezla herečka Lujza Garajová-Schrameková (36) aj Marián Miezga (44), no miláčikmi detí, mamičiek a babičiek sa stali najmä ich traja seriáloví synovia Gregor Miler (19), David Krajčík (16) a Maximilián Bolf (14). Pred sebou majú vysielanie piatej epizódy, po ktorej seriál definitívne končí.

S rodičmi sa nestretávajú

So sledovanosťou sitkomu sú v televízii aj po troch rokoch spokojní, napriek tomu mu naordinovali koniec. Dôvod je prozaický. „Tento rodinný seriál riešil všetko, čo stretne bežné rodiny v ich každodennosti. Svoju podstatu však už naplnil. Chlapci vyrástli a postupne vylietavajú z rodičovského hniezda. A to by bol iný príbeh,“povedala nám hovorkyňa televízie Lucia Kulihová.

Hlavní chlapčenskí protagonisti z toho - aspoň navonok - nemajú hlavu v smútku. „V decembri minulého roku sme dokrútili poslednú sériu a odvtedy nás ni­kto nechce. Takže chodíme na takéto akcie,“zhodnotil David účasť zohratej trojice na jojkárskej párty, na ktorej sa nachádzali aj ich seriáloví rodičia.

Po oficiálnom fotografovaní sme ich však už viac spolu nevideli. „Nestretávame sa ani v súkromí. Ak áno, vždy len náhodne. Napríklad Lujzu občas zazriem pred mojou školou, pretože do nej chodí jej syn,“prezradil ďalej David. S televíznymi bratmi, ako prízvukoval, k stretnutiam nedochádza výlučne pre nedostatok času.

Trpia popularitou: Každý jeden mal pred seriálom Naši už nejaké herecké skúsenosti, no naozaj známymi sa stali až po spustení sitkomu. Na popularitu sa tešili, no vraj ich to rýchlo prešlo. „Ďakujem ľuďom, že nás poznajú a že sa s nami chcú fotiť. Je to príjemné, ale tiež by som chcel mať niekedy svoj život,“ tvrdí najstarší z chlapcov Gregor.

David si na záujem okolia zvykal lepšie, hoci sa pre husto kučeravú hrivu nedá prehliadnuť. „Keď ľudia vidia, že som milý a správam sa normálne, vracajú mi to,“ myslí si. „Zo začiatku bolo dosť nepríjemné, keď si zo mňa začala pred celou triedou robiť žarty učiteľka, prípadne niektorý spolužiak. Išiel som s kamarátmi alebo rodičmi nakupovať a zrazu ma naháňali ľudia. To naozaj nie je príjemné. S popularitou som počítal, ale prekvapilo ma, že prišla hneď po prvej sérii a že bola taká veľká. Neostávalo nič iné, len si rýchlo zvyknúť a trpieť to. Myslím, že sa mi to aj celkom podarilo. Už to neriešim.“

Najmladší Max istý čas pôsobil ako youtuber, takže seriálová popularita mu prihrala aj mnoho odberateľov. „Je pravda, že niečo som zarobil aj na tom, ale už som s tým prestal. Nemám čas a už to ani nie je moja priorita,“priznal.  

Nie je čas: Protagonisti seriálu sa v súkromí nestretávajú.
Nie je čas: Protagonisti seriálu sa v súkromí nestretávajú.
Zdroj: TV Joj

Problémy s frajerkami

Seriáloví bratia veria, že ostanú priateľmi naďalej, keď ich už nebudú spájať pracovné povinnosti. „Sme radi, že sme sa spoznali a že sa nám podarilo ostať pri zemi. Sú totiž detskí herci - a my presne vieme, o koho ide -, ktorí chodia po vonku a hrajú sa na veľkých frajerov. My sme presný opak. Dáme si kapucňu, slúchadlá na uši, skloníme hlavu a ideme. To, že ma pozná toľko ľudí a že ma sledujú na Instagrame, s mojím egom nerobí nič. Sú to pre mňa nepotrebné a nepodstatné veci,“ presviedča nás Gregor a upozorňuje na trampoty kolegov. Pre prílišnú popularitu si vraj nevedia nájsť ani frajerky.

Nedokážu totiž rozlíšiť, ktorá z potenciálnych nápadníčok v nich vidí len seriálovú hviezdu. Výnimkou je Gregor. „S frajerkou som sa zoznámil tesne po tom, čo sa po roku vrátila z Kanady, takže vôbec netušila, kto som,“ priznal.

Do debaty sa náhle zapája aj inak mĺkvy Max. „Ja o frajerke ešte nerozmýšľam. Sú to len problémy. Také ešte nepotrebujem. To by muselo byť niečo naozaj výnimočné. Tento tu mal šťastie,“ ukazuje na Gregora. Láske sa zatiaľ vyhýba aj David. „Radšej nie, aby som niekoho nesklamal alebo neurazil, keď má očakávania. Tie nájazdy dievčat sú však denné. Keď sa už nedá inak, poviem - poď, spravíme si fotku - a idem ďalej,“ prezrádza svojský recept.

Bez prachov: Za najväčšiu výhodu účinkovania v seriáli považujú mladí herci honoráre. Fakt, že peniaze si nemuseli pýtať od rodičov, bol veľmi príjemný. „Ale to sa už skončilo. Raz si hore, raz si dole,“zamýšľa sa Gregor.

Návrat pred kameru by si chlapci radi zopakovali, ale... „Len vtedy, ak to bude pre nás mať zmysel a niečo nové sa ešte naučíme,“odpovedá ako z učebnice David a Max hneď prezentuje svoju víziu. „Hranie sa mi vždy veľmi páčilo a keď ma obsadili do tohto seriálu, bol som nadšený. Ešte viac ma však láka výroba. V budúcnosti by som chcel stáť nie pred kamerou, ale za ňou,“ podelil sa s nami o predstavu svojej budúcnosti.

Koniec piatej série oslávili Gregor, David a Max s celým štábom, ktorý seriál celé roky pripravoval. Posledný deň natáčania došlo aj na párty. To bolo celkom zaujímavé, zároveň nostalgické a divoké. Pospomínali sme na rôzne situácie, ktoré sme zažili na pľaci. Bola to taká pekná a definitívna bodka,“ končí našu debatu Gregor.