Poznáme ich pomaly od perinky ako drobcov známych a úspešných Slovákov. No vyrástli a teraz sami začínajú zarábať na chlieb. Potomkovia prominentov sa čoraz častejšie objavujú v televíznych seriáloch. Pred rokmi tento trend odštartovali synovia Maroša Kramára (62) či Mariána Labudu ml. (47), teraz ich vystriedali deti iných kolegov. Mnohí sa snažia svoj drobizg dostať tam, kam sa im ako mladým nepošťastilo. Sú však juniori, ktorí prejdú poctivo konkurzom.

Do seriálov sa tak dostali potomkovia moderátora Martina Nikodýma (50), hercov Mariána Mitaša (40) a Marka Majeského (49) či organizátorky ankety popularity OTO Jany Prágerovej (49). Podľa poslednej menovanej presadiť sa na obrazovke nie je ľahké ani pre deti so známym priezviskom, pretože nikto im nič neodpustí. „Je okolo toho kopu hejtov, ale nakoniec presvedčia kvalitou,“ myslí si Prágerová.

Nikodýmova dcéra: Tréma pri Klinčúchovi

O umeleckých ambíciách dcéry Martina Nikodýma sme doposiaľ nechyrovali. Emma Nikodýmová (17) skúšala skôr modeling, od dvanástich ju zastupuje agentúra Exit a na prehliadky chodí niekoľko rokov. Potom zavážilo, že sa kamaráti s mnohými protagonistami z markizáckeho seriálu Pán profesor. Prihlásila sa na kasting do tretej série a s figúrou modelky a so zastretým mikrofonickým hlasom uspela. „Prebehol výber a po nejakom čase sa mi ozvali. Nečakala som, že by to vyšlo, pretože do tohto seriálu som sa hlásila už pred dvomi rokmi a vtedy ma nezobrali,“ prezradila Emma pre PLUS 7 DNÍ.

Na druhý pokus získala rolu druháčky Mie, ktorú jej môže závidieť nejedna tínedžerka na Slovensku. Podľa scenára sa zaľúbi do maturanta, ktorého hrá vychádzajúca markizácka hviezda Martin Klinčúch, takže s ním mala aj najviac nakrúcacích dní. „Samozrejme, že som sa trošku hanbila, mala rešpekt, predsa len Martin je už ostrieľaný herec v Pánovi profesorovi,“ priznala obavy Emma.

Atmosféra na pľaci ju však odzbrojila. „Mala som pred tým re­špekt, bála som sa, že sa pred kamerou pomýlim a dajú mi to pocítiť, ale bolo to úžasné. Celý produkčný štáb je veľmi milý a trpezlivý. Sme tam veľká partia mladých ľudí, mnohí z nich sú takisto nováčikovia v herectve, pomáhame si navzájom, skúšame si spolu texty…“

Herecké gény mohla Emma zdediť po otcovi Martinovi, ktorý sa chcel pôvodne živiť na divadelných doskách. Študoval na Divadelnej fakulte AMU v Prahe aj bábkoherectvo na bratislavskej VŠMU. „Ocino je, samozrejme, rád, podporuje ma v nakrúcaní,“ prezrádza z domácej kuchyne dcéra. Sama o televíznej kariére nesnívala, ale filmovačka ju teraz chytila. „Nemyslím si, že som sa nejako veľmi priblížila k herectvu, ale začalo ma to baviť. Chcela by som sa v tejto oblasti rozvíjať, možno absolvovať nejaký herecký kurz, aby som nabrala skúsenosti. Šancu by som teda tomu dala, ale je ešte naozaj veľmi predčasné hovoriť, či raz budem herečkou,“ dodala triezvo. Prezrádza, že jej veľkou vášňou je cestovanie, ku ktorému sa dostane skôr ako modelka. „Modeling dáva možnosť spoznať svet a ľudí a ak by moja kariéra v tejto sfére pokračovala, bola by som veľmi rada.“