Repeťák Otto Weiter (65) je vdovcom pol roka, vlani v júli mu nečakane v spánku zomrela manželka, speváčka Andrea Fischer (†47). Zo smrti svojej polovičky sa nevedel dlho spamätať, riešil to prácou, alkoholom a cigaretami, až kým neskolaboval a neodviezli ho do nemocnice. Odvtedy sa snažil život zmeniť od základov. Absolvoval operáciu, pri ktorej dostal strojček na srdce, prekonal COVID-19 a začal pomaly spievať. Silvestra už podľa našich informácií strávil so speváčkou Petrou Maxin-Čegiňovou. Pred týždňom sme navyše pred Weiterovou vilou v Zálesí zaznamenali rozruch - sympatická blondínka tam pobehovala so svojimi osobnými vecami. Do domu prenášala na prívesnom vozíku celý náklad. Žeby nová pani domu?

Operácia srdca i covid

Napriek tragickým udalostiam, ktoré v lete známy spevák zažil, si uvedomil, že život ide ďalej. Momentálne sa cíti dobre vďaka tomu, že začiatkom decembra absolvoval zákrok, pri ktorom mu lekári voperovali strojček na srdce. Čo čert nechcel, počas vianočných sviatkov ostal v karanténe. V nemocnici mu pri kontrole zistili, že je pozitívny na COVID-19. „Ani neviem, kde som to chytil, ja sa teraz s nikým ani nestretávam,“ zamýšľal sa Otto, ktorého vírus vraj veľmi netrápil napriek chorému srdcu. „Mal som slabý priebeh, vysoké  teploty vyše 38 a bolelo ma celé telo, ale inak nič. Aj chuť, aj čuch som mal,“ priznal nám spevák, ktorý po tridsiatich piatich rokoch trávil Silvester doma. V minulosti vraj vždy niekde vystupoval, teraz mu v tom zabránili prísne koronaopatrenia. „Bola papučová kultúra,“ zasmial sa umelec, ktorý sa inak postupne vracia do práce.

Dosť miesta pre všetkých

Nedávno Otto pre PLUS 7 DNÍ priznal, že chystá rôzne umelecké spolupráce. Po jeho boku sa začala objavovať speváčka, ktorá vystriedala v duetoch jeho zosnulú manželku. „Dohodli sme sa so speváčkou Petrou Maxin. Skúsili sme, či nám k sebe sedia hlasy, urobili sme niektoré pesničky a veľmi dobre to dopadlo. Je to príjemné a pripravujeme spolu aj ďalšie pesničky, aby sme mohli vystupovať, keď sa skončí korona,“ priznal pre PLUS 7 DNÍ svoje plány Weiter. So sympatickou blondínou si zjavne vybudovali výborný vzťah aj v súk­romí. Starala sa o neho v čase, keď bol nedávno v nemocnici, či počas covidovej karantény. „Keď som potreboval, tak mi nakúpila jedlo či niečo iné priniesla,“ pochvaľuje si spevák. 

Pred týždňom však pred Ottovým domom spôsobila práve táto dáma veľký rozruch. Prišla na aute s plne naloženou vlečkou svojich osobných vecí, ktoré postupne nosila do Weiterovej vily. Dokonca si priniesla aj veľký kvet v črepníku. Vyzeralo to, akoby sa k vdovcovi práve nasťahovala. Ten však tvrdí, že to tak nie je a že vo vile naďalej žije sám, aj keď ho Petra často navštevuje.

Viac FOTO Petry Maxin v Galérii>>

„Ona sa nedávno presťahovala do bytu v Ružinove a ku mne si doniesla iba niektoré svoje veci, ktoré sa jej tam už nezmestili a nechcela ich vyhodiť. Povedal som jej, že u mňa je dosť miesta, mám veľký dom, tak nech si ich dá sem. Napríklad klavír, ktorý sa jej do bytu nezmestil,“ tvrdil nám Otto Weiter, ktorý vraj chcel iba odplatiť láskavosť. Starať sa o neho v dome vraj speváčka nebude. „Nie, ja si varím sám. Je pravda, že keď sa dohodneme, príde a vždy sa opýta, či má niečo kúpiť. Ale ostávam v dome sám,“ dušoval sa spevák a dodal: „Ona má aj syna v tínedžerskom veku a ten bude chodiť do školy, keď sa začne. Ale je pravda, že dosť často sem chodí, pretože pracujeme na viacerých projektoch, nielen speváckych, ale aj televíznych.“

Mohlo by vás zaujímať: