Najpamätnejší ročník Miss Universe SR nemá dna. Z finalistiek súťaže krásy z roku 2007 sa preslávili viaceré. Do stredoeurópskej histórie sa najviac zapísala Mária Trošková, niekdajšia štátna radkyňa expremiéra Roberta Fica. Nezaostáva ani stále manželka cyklistickej hviezdy Katarína Saganová. Víťazka Miss 2007 Lucia Senášiová sa už síce stiahla z očí verejnosti, no jej viacročný románik s boháčom Zoroslavom Kollárom máme v živej pamäti. Druhá vicemiss Iveta Riečanová sa uchytila v parlamente ako asistentka smeráckeho poslanca Vladimíra Baláža. No a prišiel rad aj na prvú vicemiss Barboru Palovičovú (33), ktorá nedávno pobláznila internet - ako domotaná hovorkyňa ministerstva kultúry.

Vo videu, ktoré zverejnila markizácka reportérka Martina Töröková, uhrančivá plavovláska reaguje na otázky novinárky neštandardne. „K tomuto... off record,“ povie a zamáva do kamery. Po strihu habká a z pamäti loví informácie, takže miestami sa zdá, akoby učiteľka skúšala pred tabuľou nepripravenú žiačku. Nakoniec blondína z ministerstva - s viditeľnou úľavou na tvári - zo seba vysúka oficiálne stanovisko. Okamžite nasleduje doplňujúca otázka a Barbore sa rúca hovorcovský deň už úplne. Podľa televíznej reportérky si rozhovor na tému, ktoré otvorilo ministerstvo, dohodli deň vopred. Pre Palovičovú to však znamená ďalších „pätnásť minút slávy“, o ktoré sa snaží už roky.

Prečítajte si o jej výlete za slovenskými milionármi do Monaka v aktuálnom vydaní PLUS7DNÍ.

Viac fotografií z finále Miss Universe SR, v ktorom Barbora súťažila aj s Máriou Troškovou a Katarínou Smolkovou (neskôr Saganovou), nájdete v GALÉRII.

Mohlo by vás zaujímať: