Znova zariaďuje vo veľkom. Kedysi žila Silvia Kucherenko (39) výstredne a luxusne, medzi známymi Slovenkami mala povesť najdrahšie oblečenej ženy, na ktorú sa lepili kaderníci aj módni štylisti. Posledných sedem rokov však bolo pre ňu náročnejších ako tých predtým, keď mala po boku ukrajinského manžela, podnikateľa Sergeja (53), ktorého koncom roka 2015 zatkla polícia vo Viedni a obvinila ho z obzvlášť závažného zločinu. Súd mu odklepol jedenásť rokov za finančné podvody. Silvia so synom Alexandrom Marcusom (11) ho navštevovali vo väzení a stále dúfali, že sa ešte situácia otočí v jeho prospech, nakoniec sa celebritná blondína s najväčšími perami a otec jej jedinej ratolesti rozviedli. Podporu našla Silvia Kucherenko u mamy Moniky, ku ktorej sa presťahovala z honosnej vily na bratislavskom Slavíne. A pred pár dňami priznala, že má zase nové bývanie.

Do záhradného domu

Influencerka žila dlho v niekoľkopodlažnej okázalej nehnuteľnosti. Mnohí si mysleli, že Kucherenkovci dom vlastnia, v skutočnosti si ho iba prenajímali. Postavil ho niekdajší diplomat a exriaditeľ Správy štátnych hmotných rezerv Ján Tušim, ktorý ho výstredným manželom prenajímal. Manželia podľa našich informácií platili vtedy nájomné osemtisíc eur plus energie a daň.

Za takýto ohromný balík peňazí mali nielen množstvo miesta, komfort, ale aj istotu, že ich nik nebude rušiť. Špičkový kamerový systém proti neželaným hosťom zabezpečoval rodine maximálne súkromie. Silvia však rada zverejňovala fotografie najmä z kuchyne, kde sa prezentovala kuchárskym umením, čo jej ostalo dodnes.

Vďaka sociálnym sieťam fanúšikovia časom zistili, kam sa blondína po tom, čo jej muža zatkla polícia, presťahovala. Útočisko na­šla v prerobenom záhradnom dome s bazénom v bratislavskej štvrti Prievoz. Fotila a natáčala tam videá, ale majiteľkou nehnuteľnosti nebola. Vlastnil ho priateľ jej matky Moniky, podnikateľ Andrej. „Rád vypomôže aj jej dcére a dcérinmu synovi. Stará sa o nich. Má dobré srdce,“ hovorili nám zdroje o Silvinom „otčimovi“.

Veľký šatník či kozmetický kútik

Rodená Michalovčanka ni­kdy nebola tuctovou žienkou domácou. Za sporák si obliekala odvážne oblečenie nielen v čase, keď z nej bola vydatá pani. V kuchyni sa vo vyzývavom outfite zvŕta dodnes a Slovákom, ktorí ju cez internet sledujú, ponúka živé recepty a rady. Ukazuje im, ako variť guláš, pirohy, ako piecť rôzne koláče. Pred kamerou tiež prezentuje, že vie zručne narábať so žehličkou, vyčistiť bazén či zasadiť kvety. „Pestujem aj niekoľko druhov byliniek, ktoré využívam v kuchyni,“ priznala cez kamery Silvia.

Okrem iného je Kucherenko vášnivou zberateľkou šálok. „Mám ich naozaj veľa a pri cestách po svete kupujem neustále ďalšie. Ide najmä o šálky od rôznych svetových návrhárov, najradšej mám od Hermès,“ hovorí slovenská Barbie, ktorá sa v dome nemôže zaobísť bez veľkého šatníka či kozmetického kútika.

Kto jej poskytol zázemie?

Dá sa očakávať, že šálky a ďalšie príslušenstvo nebudú chýbať ani v príbytku, do ktorého sa teraz plánuje sťahovať. Pochválila sa, že si vyhliadla nové bývanie a fanúšikom na Instagrame ukázala zatiaľ jediný záber modernej bielo-hnedej kuchyne. V obľúbenej miestnosti sa vyfotila okamžite, no keď sme sa jej chceli na ňu spýtať, do rečí jej veľmi nebolo. „Nerada rozprávam o súkromí,“ presviedčala nás Kucherenko. Čo iné sa dalo čakať.

FOTO V GALÉRII

Ako sme u nej zvyknutí, jazyk sa jej rozväzuje najmä vtedy, keď môže vo veľkom propagovať svoj biz­nis. Nedávno začala podnikať s čajom na chudnutie či so ženským parfumom. Zarobené peniaze investuje do vzdelania syna - Alexander Marcus navštevuje súkromnú školu, ktorá stojí mesačne vyše štyristo eur. Sťahovanie do nového bude predstavovať ďalšie náklady, ak zoberieme do úvahy, že blondína „rada dizajnuje“. Žiadnu nehnuteľnosť písanú na jej meno sme však - tak ako u nej bolo zvykom v minulosti - v katastri nenašli.


Valábikove luxusné bývanie sa za rok takto zmenilo: Z „jaskyne“ detská herňa. A toto plánuje