Nie je to obrovská vila, v ktorej by sa stratila, ani extravagantný apartmán v jednej z výškových budov, ktoré v hlavnom meste rastú ako huby po daždi. Daniela Hantuchová (38) sa po rokoch strávených v zahraničí vrátila na Slovensko a nevybrala si žiadne veľkolepé sídlo. Stavila skôr na dobrú adresu s atmosférou. Niekdajšia piata hráčka sveta dnes cvičí jogu na priestrannej terase v Starom Meste, kde má za chrbtom neslávne známy komplex Bonaparte a pred sebou výhľad na celú Bratislavu.

VIP, kam sa pozrie

Hantuchová nedala tenisovému svetu zbohom ani po skončení kariéry v roku 2017, presadila sa ako tenisová komentátorka na svetových staniciach ako Amazon, Fox Sports Asia, Prime UK či Tennis Channel. Korona však tenisové dvorce uzavrela a aby sa Daniela nenudila, spustila na internete vlastný podcast, kam si nepozýva len tak hocikoho. Ako prvého spovedala Milana Lasicu a pred mikrofón dostala aj Ivana Lendla, Chris Evertovú, Jima Couriera či iné tenisové legendy. Napriek daru reči pôsobí bývalá tenistka skôr ako introvert.

Počas celej svojej kariéry partnerov dôsledne skrývala, nechodila po žúroch a bývanie v Monaku či Ríme neukázala ani vtedy, keď pózovala fotografovi Lukášovi Kimličkovi na svoje slávne sexi kalendáre. Aj návrat do rodnej krajiny prebehol v tichosti. Chvíľu sme si mysleli, že bývalá tenistka žije u mamy - vo Viničnom pri Bratislave, kde jej pred rokmi zabezpečila dom s bazénom a veľkou záhradou. Nakoniec dala tenistka na dôchodku prednosť vlastnému bývaniu. Kde zložila hlavu, prezradil až šport, ktorému sa teraz venuje najviac. Teda joga. Na súkromné hodiny chodieva Hantuchová k inštruktorke, slovenskej topmodelke Linde Nývltovej, ale občas cvičí aj na terase svojho nového bytu v Bratislave. A ten sa nachádza na Napoleonskom vŕšku, do ktorého sa zamiloval už Robert Fico. Expremiér žil niekoľko rokov v podnájme v neďalekom komplexe Bonaparte.

Daniela Hantuchová si zvolila menej moderný bytový dom a apartmán si pravdepodobne prenajala, pretože na katastrálnom portáli medzi vlastníkmi stále nefiguruje. S Ficom či bez Fica, niekdajšia tenisová hviezda sa uskromnila aj v porovnaní s ďalšími prominentnými susedmi. Na tej istej ulici žije vo vlastnej vile spolumajiteľ Esetu Miroslav Trnka, známy topmanažér Andrej Glatz či dcéra legendárneho Jozefa Golonku Zuzana. A hneď v susedstve dokončuje dom Ivan Kmotrík mladší či expartnerka jeho otca, moderátorka Karolína Čičátková.

Nebola len na Aljaške či na Sibíri

Oficiálne bývala Daniela Hantuchová takmer dve desaťročia v najznámejšom daňovom raji, obľúbenom mnohými tenistami. V Monackom kniežatstve, kde sa ceny nehnuteľností šplhajú do závratných výšok, obývala nie príliš priestranný apartmán. No život v Monte Carle jej ponúkal mnohé iné benefity. Obrovský bazén mala priamo pod balkónom, na kávu chodievala do Monte Carlo Bay Hotel a trénovať mohla v príjemnom stredomorskom ovzduší. „Vyhovovalo mi to tam v časoch, keď som hrávala. Tréningové podmienky v Monaku boli úžasné. No len čo som zavesila raketu na klinec, zistila som, že mi to tam už nič nehovorí,“ zverila sa Hantuchová jojkárskemu Top Staru.

Aktuálne FOTO Daniely Hantuchovej pred novým bratislavským bytom si pozrite TU >>>

Monte Carlo sa pre Danielu stalo synonymom driny. Za romantikou vyrážala do Ríma, no identitu svojho posledného talianskeho partnera nikdy neodhalila. Všimli sme si však, že sa v hlavnom meste Talianska pohybovala vo štvrti, odkiaľ je to naozaj len pár minút chôdze do Vatikánu. „Nebola som na Aljaške, na Sibíri či v iných chladnejších destináciách, no je pravda, že som pochodila takmer celý svet. V zahraničí som videla veľa iných výhod - more, slnko a životný štýl. Možno preto, že som si to odskúšala a zažila, prišla som na to, že najlepšie je naozaj doma,“ uzavrela dôvody, prečo si zbalila kufre a rozhodla sa žiť čo najbližšie k svojej rodine.