Z televíznej obrazovky sa divákom naposledy prihovoril na sklonku roku 2013, keď tvrdil, že už má svoj vek a potrebuje si oddýchnuť. Odvtedy Oliver Andrásy (61) hýbal nitkami v zákulisí televíznej brandže - produkoval reláciu Nikto nie je dokonalý, kde moderátorskú stoličku uvoľnil mladším. Lenže stalo sa, že za kamerou sa mu zacnelo. A pre túto nostalgickú túžbu sa nevyhol zaužívanému postupu, ktorým prechádzajú začiatočníci.

Tam, kde ešte nebol

Na chodbách spravodajskej televízie TA3 vyvolal legendárny zabávač pozornosť pred niekoľkými týždňami. Uprostred leta sa stratil v útrobách jedného zo štúdií, do živého vysielania sa však už nedostal. „Prišiel na kamerové skúšky, skúšali ho ako každého iného,“ prezradil náš zdroj, podľa ktorého testovali v televízii celkom nový formát.

Veľké plány priznal pre PLUS 7 DNÍ aj sám zabávač. Pravdepodobne však len vďaka tomu, že minulý týždeň sme ho stretli otraseného po premiére filmu Mira Drobného Kto je ďalší?, plnom detského šikanovania, samovrážd a nástrah na sociálnych sieťach.

Andrásymu, ktorý sa zaoberá humorom, nebolo do smiechu. „Som veľmi rád, že ste prišli až teraz, keď som si dal dvakrát dve deci vína, lebo som sa naozaj z toho musel spamätávať. Priznám sa, že som ani netušil, že niečo také existuje,“ krútil hlavou a radšej sa rozhovoril o vlastných projektoch. „Hrozí, že od septembra znova začnem vyrábať. Dokonca aj tak, že zase pôjdem na obraz,“ pripustil tajuplne. „Viac vám k tomu nepoviem, lebo je taká dohoda, že to nebudeme zatiaľ medializovať.“

Na našu otázku, či mieri do televízie, v ktorej sme ho ešte nevideli, sa však začal smiať. „Áno, bude to v televízii, kde som ešte nebol. Ale viac neprezradím,“ stál si za svojím.

Nový Larry King či prinajmenšom Peter Bielik však z Olivera nebude. „Preboha, ja som už starší pán a navyše lenivý,“ poprel, že by sa mal vrhnúť na denný formát.

Zrelšieho a šedivejšieho by sme ho na obrazovke mali vídať raz týždenne. Pravdepodobne ako glosátora, ktorý bude slovenskému národu prehovárať do duše. No či bude hodnotiť najmä politickú situáciu v krajine, nekonkretizoval. „Môžem povedať len to, že je to taká moja srdcová záležitosť. Niečo podobné som robil už od vysokej školy. Takže budem vyrábať presne to, čo som vždy mal rád,“ uzavrel.

 

Ako sa Oliver Andrásy rokmi menil, si pozrite v GALÉRII.