Meno a tvár Daniely Hantuchovej (37) pozná azda celý svet. Ani dnes, tri roky po zavesení rakety na klinec, sa nestiahla do ústrania. Práve naopak. Tenisoví športovci ju vidia i počujú pravidelne. Spolukomentuje azda všetky prestížne tenisové turnaje pre zahraničné televízie, aj keď to vraj nie je med lízať. „Moderovanie je pre mňa stokrát ťažšie, ako hrať tenis. Je to únavnejšie a náročnejšie na sústredenie. Fyzicky to náročné nie je, ale mentálne vás to vyšťaví. Po grandslamoch som zničená,“ priznáva pre PLUS 7 DNÍ otvorene Daniela.

To jej však nestačí. Rovnako ako hokejista Marián Gáborík (38), s ktorým sa dobre pozná, založila svoj vlastný podcast a najnovšie dokonca pripravuje novú reláciu aj pre Slovákov. Zisťovali sme, či prahnú po televíznych moderátorských miestach.

Detský sen

Hantuchová doteraz moderovala prevažne v angličtine, ale vie si vraj predstaviť, že by to robila aj v rodnom jazyku a u nás doma mala vlastnú športovú reláciu. „Určite by to bolo menej zložité. Keď som začínala, tak to bolo pre mňa náročné aj tým, že keď ku mne niekto prehovoril a položil mi otázku v angličtine, už som nemala energiu odpovedať. Preto si vážim, že som sa presadila v Amazone, ktorý je zameraný na anglických divákov. Práve Angličania sú najviac nároční na jazyk, viac než Američania či Austrálčania,“priznáva prvotné ťažkosti.

Daniela bola prvá žena, ktorá pre Amazon komentovala mužský turnaj ATP v Queense. „Ja aj šéf televízie, ktorý si ma osobne vybral, sme cítili veľký tlak. Takže sme boli radi, ako som sa hneď na začiatku uchytila. Ale musím povedať, že mužský tenis sa mi ľahšie komentuje ako ženský, u mužov je ľahšie predvídať zápasy, u žien je to viac mentálne,“ozrejmuje nám.

Po kariére moderátorky Daniela poškuľovala už ako malá. „Keď som si v piatich-šiestich rokoch predstavovala, že raz budem hrať na olympiáde, vždy som mala v ruke mikrofón. A kamery boli súčasťou môjho života od dvanástich rokov. Akoby ma tenis pripravoval na druhú kariéru,“ zamýšľa sa.

Aj preto sa bez problémov adaptovala do nového života. Vrámci novodobých trendov a zúriacej koronakrízy neváhala a začala pripravovať aj vlastný podcast, kde sa rozpráva najmä so známymi tenisovými osobnosťami. „Mám rada, keď môžem byť kreatívna a vymýšľať,“ vraví Daniela, ktorá rada komunikuje a učí sa od všetkých inšpiratívnych ľudí. „Chcela som prinášať ich príbehy, ich hodnoty, ktoré im pomohli v kariére, čo si vážia na iných,“priznala.

Svojmu podcastu dala názov The Real DNA a zverejňuje ho v dvojtýždňovej periodicite. „Podcast je dobrá cesta, ako priniesť fanúšikom rozhovor dvoch športovcov ako kamarátov a nie ako interview moderátor a hosť,“ netají bývalá tenistka, ktorá sa na každého hosťa dopredu pripraví otázkami, aj keď sa veľmi dobre poznajú.

Zvukové nahrávky neberie ako zárobkovú činnosť, ale ako možnosť zlepšovať sa vo svojej novej kariére. „Výhodou je, že môžem nahrávať popri práci. Môžem sa prejaviť, ako chcem, v podcastoch mám väčšiu slobodu. Veľa rozhovorov pre televízne stanice som robila už predtým, keďže mám toľko kamarátov v športovom svete. Ale bavilo by ma mať aj v televízii niečo vlastné. Môj šéf mi dokonca od prvého dňa hovoril, že si myslí, že raz budem sama produkovať svoje veci. A už tomu začínam veriť,“priznáva rodená Popradčanka.

Vhupla aj do šoubiznisu

Počas mesiacov, keď vo svete zúrila pandémia, sa Hantuchová spojila s herečkou Zuzanou Vačkovou (51). Poznajú sa dlhé roky a rozhodli sa spoločne urobiť vlastný youtubový program o varení. Nápad vznikol vraj úplne prirodzene, pri kávičke v kuchyni. Napriek tomu, že tam varia, podľa Daniely to nebude relácia iba o receptoch. „Je to o hosťoch a debatách s nimi, zatiaľ sa to pekne prepája. Tak uvidíme, ktorým smerom to pôjde,“ vraví športovkyňa.

Účinkujúci ju zatiaľ vždy prekvapili. „Sme pripravené variť samy, ale zatiaľ sa hostia ponúkli a varili oni,“prezrádza pikantérie z nakrúcania relácie, ktorá nemá určenú periodicitu. „Nakrútili sme toho už dosť, ale chceme byť aj vzácne, aby toho nebolo veľa. Tiež myslíme na to, aby sme to popri našich robotách stíhali. Ide nám skôr o kvalitu a vzácnych hostí,“ prezrádza nám Hantuchová.

Športovkyňa youtubovou reláciou znova zapúšťa korene na Slovensku, čochvíľa ju však opäť čakajú tenisové komentátorské povinnosti v zahraničí. „Najviac ma baví štúdio, keď môžeme rozoberať zápasy, a potom samotné komentovanie s Jimom Courierom, lebo on je komentátor, ktorého najviac rešpektujem. Mám s ním možnosť pracovať a je to niečo neuveriteľné. Ani sa mi nesnívalo, že sa mi niečo také podarí. Pri podcastoch a varení bola príjemná zmena, že sa môžem aj pomýliť a dá sa to vystrihnúť, pri komentovaní veru nie.“

Pokračovanie na ďaľšej strane...

Fotografie nájdete v našej GALÉRII