Do Prezidentského paláca sa márne pokúšal dostať už vlani. Ako mu ľudia Zuzany Čaputovej šalamúnsky oznámili, bol vraj „prekvalifikovaný“. PhDr. Martin Jakubec, PhD. (35), spevák, mediálny expert, muzikológ, youtuber, manažér, producent a neúspešný politik, sa však nevzdáva. Po pandémii plánuje vstup do tej istej rieky znova. Chce sa stať špecialistom na sociálne siete našej hlavy štátu, konkurz na hlavného radcu v tejto oblasti vypísal jej úrad v júni.

 

„Keď pozerám na Joža Pročka v parlamente a ďalších, do aktuálneho vývoja by som zapadol. Navyše mám pocit, že so Zuzanou by sme si sadli. Ona je z Pezinka, ja z Modry, bola by to dokonalá zhoda a mali by sme to na skok,“ rozplýva sa Jakubec nad osudovými znameniami. A hoci je zvyknutý na celebritné podmienky, tabuľkový plat 1 310 eur ho neodrádza. „Pandémiou mám do konca roka obmedzené akékoľvek ostatné činnosti. Aby som sa nenudil, som ochotný ísť aj za nižšie peniaze. Mám veľmi veľa voľného času. Som hyperaktívny, akčný človek a ničnerobenie ma zabíja,“ horekoval pred nami minulý týždeň.

Skoro ako Zuckerberg

Štátny radca, ktorým sa chce Jakubec stať, sa stará o profily prezidentky na sociálnych sieťach. Tie sleduje vyše pol milióna Slovákov. „Som na to ako stvorený,“ myslí si Jakubec, a tak do kancelárie prezidentky minulý týždeň poslal svoj životopis i motivačný list. Problémom nie je ani skorý termín nástupu. „Bez problémov môžem nastúpiť aj budúci týždeň. Jedinú požiadavku, čo mám, že chcem prezidentku sprevádzať na každom kroku,“ priznal spevák stredného prúdu.

FOTO motivačného listu, ktorý poslal Jakubec do prezidentského paláca, v GALÉRII

Keď sme sa zaujímali, či vôbec spĺňa požadované kritériá, sebavedomím by porazil aj Marka Zuckerberga. Nad vítanou dvojročnou praxou v oblasti správy sociálnych sietí sa iba pousmeje. „Ježišmária, veď ja som internetový fenomén. Veď kto bol v roku 2004 vyhlásený za vôbec prvú internetovú celebritu na Slovensku? A kto už lepšie môže ovládať sociálne siete ako ja, veď som všade, všetci o mne vedia a spravujem asi dvadsaťpäť domén.“

O dosiahnutom vysokoškolskom vzdelaní sa vraj ani nemusíme baviť. „Mám za sebou dve vysoké školy, vyštudoval som Univerzitu Cyrila a Metoda v odbore masmediálna komunikácia a následne som išiel na Paneurópsku vysokú školu práva, kde som štyri roky robil dizertáciu.“ Úprava fotografií a videí je pre Jakubca, ktorý manažuje viaceré legendy vrátane Dušana Grúňa, tiež bagateľ. „Zas budem prekvalifikovaný...“ zalamentoval, keď zrekapituloval všetky svoje schopnosti.

Vie, kto ho blokuje

Zdá sa, že Zuzana Čaputová je prvá žena, ktorá Jakubca po jeho poslednej láske, speváčke Božanke, očarila. „Som väčší fanúšik jej outfitov ako politiky, ale mám pocit, že by sme si rozumeli ľudsky. Mne sa ona ako baba ľúbi a ja by som ju vedel rozosmiať, zabaviť, potešiť,“ nádeja sa. Prvý krok k prezidentke spravil vlani. Na blahoprajný list k zvoleniu mu však Čaputová neodpísala osobne. „Chcel som ju pozvať na kávu, ale mal som pocit, že ma blokoval Martin Burgr, ktorý mi odpísal v jej mene,“ prehodí na adresu Čaputovej mediálneho poradcu.

Ten skúseného Jakubca vraj neobalamutí. „Normálne sa to robí tak, že odpoveď napíše kancelár alebo šéf tlačového, prezident sa oboznámi s jeho obsahom a keď sa s ním stotožní, podpíše to. Samozrejme, odosiela to kancelária prezidenta. Viem, ako to funguje, lebo ja som zažil Gašparoviča aj Schustera. Obidvaja mi ako zástupcovi Úradu pre národný rozvoj Slovenskej republiky posielali novoročné pozdravy a podpisovali to vlastnou rukou.“

Neskôr hudobníkovi skrslo v hlave, že by sa mohol v Prezidentskom paláci priamo zamestnať. Uchádzal sa o flek protokolistu Zuzany Čaputovej, no omylom sa prihlásil do vnútorného konkurzu pre zamestnancov štátnej správy. „Volali mi potom z protokolu, že ich to veľmi mrzí, ale museli ma vyradiť. Inak by som to s mojím životopisom vyhral. Vhodného kandidáta nenašli a na vonkajší konkurz som bol podľa nich už prekvalifikovaný. Lebo svojím vzdelaním a skúsenosťami som ideálny typ na riadenie sekcie alebo odboru,“ povie s vážnou tvárou Jakubec.

Viackrát už avizoval, že v budúcnosti chce sám kandidovať za prezidenta Slovenskej republiky. Doposiaľ nespĺňal vekové kritérium, práca v Prezidentskom paláci mu však uškodiť nemôže. Obáva sa iba jedného.

„Mnohí spozornejú pri mojom silnom zápale pre prácu, zodpovednosť, precíznosť a svedomitosť, pre moje vysoké pracovné tempo. Keď pracujem, som ako píla. A v súčasnosti kolektívy zamestnancov majú tendenciu hrať hru takzvaných nepracujúcich. To znamená, že sa len tvárime, že robíme. Ako vorkoholik, ktorý pracuje 20 hodín denne, som všade ako čierna ovca. Ale Zuzana by si zaslúžila mať pri sebe niekoho takého, ako som ja. Cítim, že naše energie z pracovnej stránky by do seba zapadli. Ona je zodpovedná a ja by som ju na úrade rozveseľoval, aby sa viac smiala. Krásne ránko, pani prezidentka, nech sa páči, kávička, aký dáme dnes statusík na stránku, povedzte...“ zasníva sa nádejná posila Prezidentského paláca s otvorenými očami.

Motivačný list, ktorý poslal Jakubec do prezidentského paláca, TU

Prečítajte si tiež: