Ostala v šoku. Speváčka Dorota Nvotová si servítku pred ústa nedáva. Aj jej nedávny status mnohých prekvapil. Počas nedávneho porušenia dopravných predpisov ostala zaskočená, aký človek pracuje v policajnom zbore. „Dnes som zle odbočila, zastavili ma policajti a dostala som právom pokutu. Nevedela som nájsť techničák, vyťahovala som papiere z kastlíka, a jeden policajt sa spýtal: Čo je toto? To je potvrdenie o maďarskej diaľničnej známke, keď som šla na Ukrajinu,” znelo na začiatku jej príbehu, ktorý zverejnila Nvotová na Facebooku a pokračovala: „Na Ukrajinu? Načo? Bojovať?', pýta sa ma ironicky. 'Nie, veď sa na mňa pozrite. Niesla som humanitárnu pomoc. Hneď, keď začala vojna,“ vysvetlila speváčka. „A načo? Tam žiadnu nepotrebujú, veď odtiaľ nám sem chodia iba Sýrčania,” znela odpoveď policajta, ktorá sa Nvotovej vôbec nepáčila.

„Ťažko som preglgla. Uniformovaný policajt. Neviem, o čom hovoríte. Ja som niesla plienky, mlieko a detské potreby pre vnútrozemských utečencov, ktorí v prvom týždni vojny ušli zo zbombardovaných miest na ukrajinsko-rumunské hranice. Nechceli ísť do zahraničia, ukryli sa v pohraničných mestečkách,” vysvetľovala mu speváčka, na čo jej policajt iba odvrkol: „ No jasné.“ Umelkyňa mu na to nič nepovedala. „Mlčala som. Ponížene, zbabelo. Bála som sa, že mi nevrátia doklady, že mi dá vyššiu pokutu. Už hodinu si to vyčítam. Aj keď viem, že jeho názor by moja prednáška nijako neovplyvnila," opisuje pocity Nvotová. Preto vyzvala políciu Slovenskej republiky, aby si vyčistili policajný zbor od fašistov. „Riešte to. Je to hnus!“ dodala na záver Dorota.

Polícia jej na sociálnej sieti aj promptne odpovedala: „K vami zverejnenému príspevku Vám touto cestou dávame na vedomie, že uvedenú udalosť z úrovne vedenia Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave preveríme a následne sa ňou budeme zaoberať.“

FOTO v GALÉRII