Lakmusový papierik

Prezidentské voľby považuje Oliver Andrásy za dôležité. Dokonca hádam aj za dôležitejšie ako sú tie parlamentné. ,,Voľby prezidenta sú lakmusovým papierikom, sú vysvedčením našej krajiny v akom stave sa nachádza, na rozdiel od volieb do parlamentu, ktoré sú v podstate o kšeftoch… A som smutný z toho, že podľa rozhodnutia voličov sú dnes zástavou kresťanstva na Slovensku Harabin a Kotleba. Nie je to dobrá vizitka pre slovenských kresťanov, ktorí by sa asi mali zamyslieť nad tým, či menovaní dvaja páni sú tí, s ktorými sa chcú identifikovať,“ myslí si Oliver Andrásy.

Kritika arcibiskupa

V tejto súvislosti sa otvorene pustil do kritiky trnavského arcibiskupa Jána Oroscha, ktorý pred voľbami nazval prezidentského kandidáta a bývalého disidenta Františka Mikloška diablom. ,,Podľa mňa je to nevďak! Viete, keď niekto obetuje celý život pre kresťanstvo a potom ho vlastní takto hodia cez palubu.... Pre mňa je to niečo strašné a práve preto obdivujem Fera Mikloška, že on to prijíma s nadhľadom a pokorou a dokonca, keď sa ho niekto na to opýta, vyjadrí sa veľmi zmierlivo, čo by som ja nebol schopný. Ale ja som luterán, čiže ja môžem,“ obracia vážnu tému tak trochu na žart Andrásy.

Humorista Oliver Andrásy podporí v druhom kole prezidentských volieb Zuzanu Čaputovú, aj keď vyjadril obavy z jej budúcnosti.
Zdroj: David Duducz

Úradník Šefčovič

A čo si známy humorista myslí o prezidentských kandidátoch, ktorí postúpili do druhého kola? Kresťanstvom sa oháňajúci Maroš Šefčovič je podľa neho celoživotný diplomat, ktorý musí slúžiť tomu, kto je pri pomoci. ,,Ak boli pri moci komunisti, tak bol komunistický diplomat, keď boli pri moci dzurindovci, tak bol dzurindovský diplomat…On je úradník a pre úradníka je nevyhnutný predpoklad, že vždy slúži aktuálnej moci. Pre prezidenta to však dobré nie je. Myslím si, že pán Šefčovič by mal robiť to, čo robil doteraz a nemal by sa snažiť byť prezidentom, pretože na to podľa mňa nemá predpoklady,“ je presvedčený Oliver Andrásy.

Dôchodkyňa Zuzana

Ak by sa stala prezidentkou žena, bolo by to podľa humoristu absolútne v pohode. ,,Máme veľmi úspešné, vzdelané a múdre ženy. Ja naozaj nemám problém so ženami. Trošku mám problém so stranou pani Čaputovej s Progresívnym Slovenskom, ktorá je pre mňa veľmi nečitateľná. No a po druhé, trošku pani Čaputovú ľutujem,“ prekvapil Oliver Andrásy. Ako však doplnil, ľutuje ju v tom zmysle, že keby hneď aj dvakrát vyhrala voľby tak skončístále ešte veľmi mladá a byť bývalým prezidentom je veľký problém. ,,Viete, to ako keď americký plavec Mark Spitz získal už vo veku 23 rokov jedenásť olympijských medailí. A čo už sa po zisku toľkých medailí dá robiť? Len celý život spomínať na tých jedenásť olympijských medailí,“ konštatuje Oliver Andrásy, ktorý si myslí, že príbeh Zuzany Čaputovej by bol prezidentským možno o päť až desať rokov. ,,Keby kandidovala o desať rokov tak ja prvý jej budem tlieskať. Podľa mňa je na prezidentku trošku mladá a keď ako prezidentka skončí, vtedy to aj ona zistí, lebo čo môže robiť bývalý prezident? V tejto konštalácii ju však v druhom kole podporím,“ uzatvára známy humorista.