O tom aké to je, keď vaša váha ukazuje dennodenne vyššie a vyššie číslo, vie aj Aimee Medlerová z Norwichu. Po svojej nepríjemnej skúsenosti, kedy ju jej obezita strápnila pred ľuďmi, si povedala - stačilo!

Ľudia len hľadeli

Aimee spolu so svojim priateľom Martinom Fisherom, chceli jedného dňa navštíviť pretekárske dráhy v Great Yarmouth. Všetko prebiehalo hladko, až do momentu, kedy 26-ročná mama musela prejsť turniketom. „Za mnou bola veľká rada ľudí a všetci sa pozerali, čo sa stalo. Uviazla som v turnikete, kvôli svojej váhe. Zadržiavala som slzy a čakala, kým príde nejaký zamestnanec,“ spomína Aimee na deň, ktorý jej zmenil život. „Keď ma vyslobodili, ukázali na vchod, ktorý bol určený pre invalidov a kočíky. Neobzerala som sa, pretože som nechcela aby sa niekto na mne smial. Bola som tak zahanbená,“ dodáva.

Aimee po roku, ako sa rozhodla so svojou nadváhou skoncovať.
Aimee po roku, ako sa rozhodla so svojou nadváhou skoncovať.
Zdroj: photo-features.co.uk

Zbohom kilám

Trápna sitáucia mala jedno pozitívum -  Aimee sa rozdhola s kilami zatočiť. Kompletne zmenila jedálniček. „Takeaways“ jedlá ako čipsy a čokoládu úplne vyradila.

V januári 2018 sa mamička Aimee pridala k výzve Slimming World a s plným odhodlaním sa pustila do zdravého životného štýlu. Úspešne. Z konfekčnej veľkosti 26 schudla na veľkosť 12!  „Teraz sa konečne vo svojom tele cítim dobre,“ zdôverila sa pre portál dailymail.com.

Matka dvoch detí zápasila s váhou celý život. Po tom, čo otehotnela s teraz 3-ročnou Alfie, sa jej chuť do jedla vymkla spod kontroly. Aj keď sa najedla do sýtosti, pokračovala ešte pizzou či hamburgerom. Teraz môže byť príkladom pre všetkých, ktorí bojujú s kilami navyše.