Norbert Bödör doteraz odmietal, že by mal niečo spoločné so súkromnou bezpečnostnou službou Bonul. Tú oficiálne vlastní jeho otec Miroslav a on v nej podľa obchodného registra iba tri týždne pôsobil ako prokurista. Bolo totiž otázne, či by kvôli svojim údajným kontaktom na niekdajšie nitrianske podsvetie a dnes už aj na Kočnera obžalovaného z dvojnásobnej vraždy, získal bezpečnostnú previerku. Správy z Threemy, ktoré máme k dispozícii, teraz odhaľujú, kto za Bonulom v skutočnosti stojí.

Bonul vyrástol za vlád strany Smer a na zákazkách od štátnych inštitúcií zarobil za posledných desať rokov desiatky miliónov eur. Služby esbéesky využívajú viaceré ministerstvá a najväčšie štátne podniky ako Železnice Slovenskej republiky, Všeobecná zdravotná poisťovňa, Sociálna poisťovňa, Transpetrol, Slovenská pošta, SLOVENSKÝ VODOHOSPODÁRSKY PODNIK, Generálne riaditeľstvo Zboru väzenskej a justičnej stráže a mnohé ďalšie.

Symbiózne prepojenie

Spojenie medzi mladým Bödörom a Smerom prekvitá už dlhšiu dobu. Predseda najväčšej vládnej strany Robert Fico každoročne navštevuje večierky nitrianskej firmy. Sprevádza ho na nich Norbert Bödör. Ich vzťah však nabral omnoho gigantickejší rozmer ako len príležitostné štrngnutie na vianočnom žúre. Šifrovaná komunikácia medzi Bödörom a Kočnerom ukazuje na úzke, priam symbiózne prepojenie dvojice Fico-Bödör.

Kočner nechával vtedajšiemu premiérovi cez Bödöra odkazy, ten mu hovoril, kedy so “šéfom“ bude, bol a kedy spolu telefonovali. Bödörov vplyv na políciu, ktorý požíval cez svojho rodinného príbuzného, prezidenta policajného zboru Tibora Gašpara a ďaľších funkcionárov a čerpal z neho aj Marian Kočner, môže byť súčasťou skladačky ako sa mohol organizovaný zločin dostať tak blízko k vedeniu štátu.

V Bödörovej komunikácii s Kočnerom cez aplikáciu Threema je zaujímavá pasáž, v ktorej Bödör opisuje, ako riadi firmu. Podľa kontextu a čísiel je zrejmé, že ide o Bonul. Začiatkom roka 2018 sa sťažuje, že firme za posledný rok klesli tržby aj zisky. Podľa oficiálnych dokumentov účtovných závierok Bonulu to presne sedí. Menuje aj rezorty, v ktorých prišiel o 10 miliónov eur - Ministerstvo obrany (SNS) a Ministerstvo životného prostredia (Most-Híd).

Bonul má povolenie oboznamovať sa s viacerými utajovanými skutočnosťami a je subjektom hospodárskej mobilizácie. Pokiaľ by Norbert Bödör naozaj riadil Bonul, ako píše v šifrovanej komunikácií svojmu mafiánskemu známemu, nemali by to štátne orgány vyhodnotiť ako bezpečnostné riziko?

Prepis šifrovanej komunikácie medzi Kočnerom a Norbertom Bödörom si prečítajte na ďalšej strane.