Paľo Habera (57) so skupinou Team po dlhých troch rokoch odohrali koncerty, ktoré si nenechali ujsť ani známe tváre. Najväčšie hity ich viac ako tridsaťročnej kariéry si do Bratislavy prišiel užiť s manželkou a partiou kamarátov aj Marek Hamšík (32). Hoci sa pohyboval v špeciálnej zóne, kde sa bežní návštevníci nedostali, Team si veľmi nevychutnal.

Krásne divadlo na koncerte 

Fanúšikovia Teamu po celý čas koncertu futbalistu atakovali s prosbou o spoločnú fotografiu. Reagoval na každé jedno kývnutie z priľahlej tribúny či plochy na státie. Bez reptania a so širokým úsmevom bral na ruky deti a nevadilo mu ani familiárne objímanie s fanúšikmi. Pred očami sa nám odohrávalo divadlo, aké sme doteraz sledovali výlučne u Karla Gotta, ktorý bol známy absolútnou oddanosťou priaznivcom. „Nie fanúšikovia sú tu pre mňa, ale ja pre svojich fanúšikov,“ znelo jeho heslo, ktorého sa skalopevne držal do konca svojich dní.

Podľa slov futbalistovho otca Richarda je takéto ústretové správanie pre Marka prirodzené. „Je tak vychovaný. Nezmenili ho ani peniaze, ani sláva. Ja ako otec ho nechcem vychvaľovať, ale ostal obyčajným chalanom. Nepotrebuje si nič dokazovať a hrať sa na nedostupnú hviezdu,“ povedal nám.

Staň sa hviezdou

Keď si počínanie svetoznámej futbalovej ikony nevdojak skonfrontujeme so správaním mnohých slovenských lokálnych celebrít, musíme sa pousmiať. Pri prehliadke pokory a ústretovosti, akú nám v priamom prenose predviedol Marek Hamšík, vyznievajú naše pseudo celebrity vytvorené pseudo televíznymi mágmi, naozaj len úsmevne. 

Milé naše celebrity. Buďte ako Marek Hamšík. Fanúšikovia vás nepotrebujú. Vy potrebujete fanúšikov. Hviezdy z vás nespravia požičané drahé róby, ani šperky, ani červené koberce, či pseudo intelektuálne reči pod krištáľovými lustrami. „Hviezda je to, čo svieti,“ povedal raz Paľo Habera. A zasvietiť môžete pri pokornom správaní aj v teplákoch. Príkladov je vo svete viac ako dosť.