Nie je tajomstvom, že vzorom manžela Sisy Lelkes Sklovskej (54) je Alain Delon. Slávny francúzsky herec podľa neho nepozná vek, preto ani Juraj Lelkes (69) nezaháľa. Každé ráno podstupuje omladzujúci rituál a nevyhýba sa ani botoxu, pre ktorý nehyzdí jeho čelo žiadna vráska.

 

Nedávno si myslel, že je načase ľahnúť si pod nôž plastického chirurga. „Pripustil som takú možnosť, ale potom sa všetko zavrelo,“ priznal pre PLUS 7 DNÍ. Odvážne plány zastavila až korona, zvlášť reakcie esbéeskárov v potravinách, ktoré navštevoval tak, ako mu štátne nariadenie kázalo - v čase pre seniorov.

Tajomstvo Jurajovej mladosti

Nákup potravín znamenal pre Lelkesovcov zvláštnu misiu. Každý z nich sa ocitol v inej vekovej kategórii, takže do obchodu nemohli ísť oficiálne naraz. Komické situácie nastávali priamo na mieste. „Pán, ktorý kontroloval vstup medzi deviatou a dvanástou, ma nechcel pustiť dnu. Musel som mu ukázať občiansky preukaz, že už som dávno za hranicou šesťdesiatpäť rokov,“ čuduje sa polichotený Juraj.

Počas pandémie pritom na bežnej údržbe zovňajšku nič nemenil. „Nikdy nevyjdem z domu len tak ledabolo. Každé ráno si umývam tvár špeciálnym gélom, používam hydratačný krém a keď uschne, nanesiem si na tvár anti-age krém. Som presvedčený, že si tak udržujem pleť mladšiu. Je potom príjemný pocit, keď niekam idem, že mladšie dámy neprejdú okolo mňa bez toho, aby si ma nevšimli... To nič nemení na tom, že už desať rokov žijem s jednou úžasnou ženou,“ dodá veľavýznamne.

FOTO, ako trávili Lelkesovci čas vo svojej slávnej vile na bratislavskej Kolibe, v GALÉRII

Iróniou osudu je, že krátko pred karanténou nestarnúci Juraj Lelkes zvažoval dať sa ešte viac omladiť. U odborníka konzultoval plastiku viečok, ktorá už mohla byť na spadnutie. „Hovorili, že mi to padá, že mám malé oči. Potom nás zavreli a prestal som sa tým zaoberať. Zatiaľ to nie je definitívne. Teraz záleží na tom, aký budem mať pocit zo seba, keď sa pozriem do zrkadla. Považujem za veľmi dôležité, aby človek mal akúsi sebakontrolu.“

Pokračovanie na ďalšej strane.