Bývalá rosnička, podnikateľka a speváčka balkánskych piesní chodí pravidelne na injekcie a vyšetrenia. Odborníci sa snažia Jadranke Handlovskej (50) pomôcť vyliečiť sa z dlhodobých ťažkostí, ako len môžu. „Stresom sa mi zhoršili zdravotné výsledky. Psychika súvisí s telesným zdravím. Oboje sa odzrkadlilo na mojom stave. Cítim prepracovanosť. Potrebovala som vypnúť, tak som sa teraz stiahla z Bratislavy,“ ozrejmila nám, prečo v poslednom období zmizla.

Jedlo vyšportuje

Energická speváčka má veľa akcií, venuje sa charite aj novým talentom. „Moje gro sú starostovia, primátori, moje koncerty, vonkajšie akcie, firemné koncerty a narodeninové párty,“ vypočítala podujatia pod svojou taktovkou. Pracovné vyťaženie jej však dáva zabrať. Keďže má každú akciu v inom kúte Slovenska, najazdí stovky kilometrov. A to ju unavuje. Plánuje dlhodobú dovolenku, aby sa už konečne zbavila pretrvávajúcich zdravotných problémov. Kurírovať sa pravidelne chodí do kúpeľov. To však nie je dostatočné, pretože pracovné telefóny si ju vždy nájdu. „Musím sa úplne odpojiť,“ hovorí.

Zdravotné problémy, ktoré Jadranku sužujú, sa dajú vysvetliť stresom a hektickým životom. I keď sa nikdy nepýšila postavou ako laň, drží sa zdravého životného štýlu. Priznáva, že hmotnosť občas rieši, ale šport má rada, takže ak sa ručička na váhe pohne smerom hore, okamžite si s tým vie poradiť. „V diétach nie som veľmi disciplinovaná. Ale rada cvičím.“ Pomáha jej aj ezoterika a meditácia. „Potrebujem sa občas upokojiť, pretože som veľmi akčná a energická. Niekedy až priveľmi.“ Ezoterika však nezabrala úplne. Vydala sa teda k známemu primárovi, pretože si s bolesťami sama poradiť nevedela.

Zanedbáva sa

„Mala som zhoršené výsledky. Stres, prepracovanosť. Horšie sa mi dýchalo, mala som zlé krvné testy, aj sa mi preto zle spávalo. Zdá sa, že už je to lepšie, ale chystám sa ešte na kontrolu. Budú mi robiť ďalšie vyšetrenia,“ vysvetlila nám speváčka, ktorá žiadnu akciu neodmietla. A doplatila na to. „Bola som úplne vyšťavená. Syndróm vyhorenia,“ povedala stručne. Lekári ju preto varovali, že si musí dať dlhodobý oddych. Kalendár jej to však nedovoľuje. „Mám také dovolenky, že aj na Balkán idem pracovať. Plánujem niečo také, ako som absolvovala pred rokom. Výlet do Ameriky. Ale to až v novembri, keď tu bude škaredé počasie. Vypadnem potom do teplých krajín. Na Slovensku som stále na telefóne, ustavične niečo riešim. Neustále som v dianí aj mimo vystúpení a to ma uťahalo. Cestovanie je príšerné a keď mám dve vystúpenia za deň, prejazdy sú hrozné,“ posťažovala sa.

Vážnosť situácie si Handlovská už dnes uvedomuje. Lekári si však pri vyšetreniach neodpustili čierny humor. Výstrahu jej podali dramaticky. „Povedali mi, že cintoríny sú plné nenahraditeľných ľudí,“ zreprodukovala nám pobavene. Svoj zdravotný stav nám speváčka opisovala s úsmevom, ale potom zvážnela. „Mne na ľuďoch záleží. Keď je niekto môj divák už roky, neviem povedať nie. Pohladí mi dušu, že ma majú radi. Chcem sa zavďačiť. Aj po koncerte vždy dlho ostanem. Bavím sa s ľuďmi a podpisujem sa im. Na jednej strane mi to dodáva energiu, ale je veľmi vyčerpávajúce pripraviť koncert na úrovni. Pristupujem k tomu zodpovedne, a to i na úkor svojho tela. Takto fungujem desaťročia. Zatiaľ čo mladí speváci vyletia na dva roky a je koniec.“

Na hospitalizáciu jej pošramotené zdravie ešte nebolo, Jadranka však pravidelne dochádza do nemocnice. „Každý deň chodím na infúzie. Ale keď vidím Máriu Kráľovičovú, ako si vykračuje po meste v koženej bundičke, na opätkoch a krúti zadkom, tak to človek ani nemá nárok sťažovať sa,“ uzavrela s úsmevom.

Prečítajte si tiež: