V Mlynskej doline to niekoľko týždňov vrie. Posledné dni sa dokonca zdá, ako keby vedenie RTVS a redaktori spravodajstva komunikovali medzi sebou iba formou otvorených listov, ktoré zverejňujú v iných médiách. Ťažko povedať, ako veľmi napäté vzťahy vplývajú na zdravotný stav ľudí na oboch stranách barikád. V noci však prišlo k nečakanej udalosti.

Hanu Lyons, vedúcu Odboru televízneho spravodajstva a aktuálnej publicistiky, museli previesť do nemocnice. „Zrejme to bol dôsledok toho, že Hana má zlomenú nohu. Už včera ju pobolievala. Teraz leží v nemocnici a zotavuje sa, je pri vedomí a komunikuje,“ tvrdia naše nezávislé zdroje.

V Mlynskej doline to vrie a Hana Lyons leží v nemocnici.
V Mlynskej doline to vrie a Hana Lyons leží v nemocnici.
Zdroj: RTVS

O oficiálne stanovisko sme požiadali aj hovorkyňu RTVS Eriku Rusnákovú, no miesto odpovede nám poslala správu o odchode ďalšieho člena topmanažmentu. „Po vzájomnej predchádzajúcej dohode odchádza k 31. máju programový riaditeľ televíznej časti RTVS Tibor Búza,“ uviedla. „Informácie o zdravotnom stave akéhokoľvek zamestnanca RTVS sú výsostne súkromné informácie," doplnila neskôr.

Zdravie ohrozujúca RTVS?

Hana Lyons nie je jediná, ktorej sa po nástupe do vedúcej funkcie v RTVS za generálneho riaditeľa Jaroslava Rezníka priťažilo. Do pozície šéfky Odboru televízneho spravodajstva a aktuálnej publicistiky ju uviedli len v polovici marca. Vystriedala Borisa Chmela, ktorý sa z Mlynskej doliny porúčal už po pár mesiacoch. Jeho oficiálny dôvod mnohých zaskočil. „Rozhodol som sa dať výpoveď zo súkromných dôvodov. Chcem sa viac venovať rodine, čakáme prírastok," uvedomil si zrazu Chmel. O prepustenie v rovnakom čase požiadal aj šéf spravodajstva a publicistiky RTVS Juraj Rybanský, ten ako príčinu uviedol zdravotné ťažkosti. „Mrzí ma to, že z RTVS odchádzam tak skoro, ale zdravie mám iba jedno," povedal doslova.