„Natrápila som sa pre neho veru dosť, ale strávili sme spolu štvrťstoročie a navyše máme dcéru Karolínu. To nie je len tak,“ vyjadrila sa Naďa Konvalinková na adresu svojho „neposlušného“ manžela.

Herečka, kedysi vychýrená krásavica, nemala problém vo filmoch občas odhaliť ani svoje bujné vnady a Kaiserovi ju závidel nejeden muž. Napriek tomu jej dokázal byť neverný. „Žiť sa s ním nedalo, ale kamarát je výborný. Dnes už spomíname len na to pekné. Jeden druhého si vážime a máme sa radi,“ vyznala sa dnes plnoštíhla dáma. S nostalgickým úsmevom spomína, že počas manželstva s Kaiserom mala často pocit, že si vzala aj jeho parťáka Jiřího Lábusa. „Keď oni dvaja spolupracovali, veľmi som sa nasmiala. Všetky tie slávne scénky, ktoré pripravovali, som videla ako prvá,“ hovorí.

Jednu bláznivú komédiu na javisku vytvorili aj spolu. „Vy myslíte toho Ephraima Kishona? Bola to hra Byl to pták a spomínam na to veľmi rada. Predstavovali sme manželstvo Rómea a Júlie po tridsiatich rokoch, keby nespáchali samovraždu. Ja som bola žena v domácnosti, ktorá varí špagety, a Rómeo zas profesor baletu. Naša debata sa rozvinie do takej ostrej hádky, že Shakespeare, ktorého hral David Suchařípa, vstane z hrobu a chce ich opäť zabiť,“ smeje sa.

FOTO v GALÉRII: Pozrite sa ako kočka bola kedysi Kaiserova manželka Naďa Konvalinková

V predstavení Konvalinková reálne varila špagety, čo podľa jej slov odpútavalo jej pozornosť, takže občas prestala vnímať partnera na javisku. „V hrnci bublala voda, miešala som špagety, krájala rajčiny, cibuľu, skúšala som, či je dosť cesnaku aj kečupu. Musela som dávať pozor, aby sa to nespálilo,“ zaspomínala si.

Viac sa dočítate v aktuálnom vydaní PLUS 7 DNÍ, ktoré je od 22. marca 2023 v predaji