Autorka Krištálového krídla Mária Vaškovičová (64) priznala, že túto jednu krásnu etapu svojho života chce skončiť v čase, keď je ešte plná síl a energie.„Pri jubilejnom 20. ročníku som verejne vyslovila presvedčenie, že Krištáľové krídlo potrebuje omladenie. Takže som začala od seba,“uviedla Vaškovičová, čo viedlo k zmene na riaditeľskom poste.

Mala to byť dcéra

Na prevzatie tejto úlohy pripravovala už dlhšie svoju dcéru Katarínu, no jej nástup „zdržali“ materské povinnosti. Aktuálne čaká už tretí prírastok do rodiny. „Táto radostná novina ma utvrdila v tom, že už nemôžem odkladať zásadnú zmenu v Krištáľovom krídle a spomínané prepotrebné omladenie,“hovorí Vaškovičová.

Preto na riaditeľskú pozíciu nastúpila úspešná športovkyňa, laureátka Krištáľového krídla a členka Správnej rady Nadácie Krištáľové krídlo, Danka Barteková. „Samozrejme bude vykonávať aj jednotlivé činností spojené s pozíciou riaditeľky. Ja zostávam naďalej konateľkou spoločnosti,“vysvetlila ďalej Vaškovičová.

Chcú zmenu

„Už dlho pociťujem, ako diváci a hostia galavečera s potešením ocenia akúkoľvek pozitívnu zmenu a osvieženie nielen u účinkujúcich, nominovaných, ale aj tých, ktorí odovzdávajú ceny. Som presvedčená, že zároveň je skutočne najvyšší čas, aby sme verejnosti predstavili nové tváre nielen v porotách, ale aj tie, ktoré pravidelne odovzdávajú ocenenia,“ uviedla autorka Krištáľového krídla. Na to, ako ju Danka Barteková zastúpi pri aj pri odovzdávaní ocenení a ako si v hľadisku vychutná priebeh a atmosféru galavečera, sa Vaškovičová už teší.

„Verím, že v každej partnerskej spoločnosti Krištáľového krídla sú významní a zaujímaví reprezentanti, ktorí budú pokračovať pri práci v porotách a radi sa zúčastnia odovzdávania ocenení. Tým sa nám otvárajú zároveň nové možnosti pre kreovanie dokrútok a celého galavečera,“ dodala Vaškovičová.

FOTO z Krištáľového krídla aj novej riaditeľky Danky Bartekovej v GALÉRII