Mal to byť deň, ako každý iný. Až na to, že 26.6. by sa otec Ondreja Kandráča s ktorým mal mimoriadne vrúcny vzťah dožil sedemdesiatky a jeho stará mama 89-tych narodenín. Presne v tento deň sa na svet vypýtalo aj v poradí tretie dieťa Ondreja Kandráča a jeho manželky Eriky. „Aj keby som chcel, toto by sa mi naplánovať nepodarilo. Nič v živote nie je náhodou. Všetko má svoje opodstatnenie,“ upozorňuje obľúbený muzikant na veci medzi nebom a zemou.

Najvyšší čas

Dcéru, ktorej dali meno Mária, nazýva nežne ´naša princeznička´ a spolu s deťmi, jej staršími súrodencami Emkou a Ondrejkom, sa nevedia dočkať, kedy ju budú mať spolu s maminou konečne doma. Keďže sa Mária narodila o pár dní skôr ako stanovil pôrodník, deti dlho nechceli veriť, že je už na svete. V onen deň, totiž nič nenasvedčovalo tomu, že ich bude o jedného viac.

„Keďže som mal ráno živý vstup pre televíziu Joj, poprosil som manželku, aby deti tentoraz odviezla do školy ona. Do toho telefonoval pôrodník Janko Richnavský, že keď pôjdeme na kontrolu do nemocnice, aby sme so sebou zobrali pre istotu aj veci. Tak sme niečo vzali, ale ostali v aute. No prišli sme na vyšetrenie a zrazu zahlásil, že je najvyšší čas. Tak sme hneď a absolútne nečakane rodili,“ opisuje šťastný otec okamihy, na ktoré nikdy nezabudne.

Veci medzi nebom a zemou: Dcéra Ondreja Kandráča sa narodila presne v deň nedožitých 70-tych narodenín jeho otca. Piesňou Rodné hniezda, mu do neba poslal dojímavý odkaz  

Celebrity dnešnej doby

Emke a Ondrejkovi šťastnú novinu oznámil až o niekoľko hodín neskôr, počas cesty zo školy domov. „Deťúrence mi neverili. Keď som im povedal, že už máme malú Máriu, len zahlásili: No určite! Vymýšľaš si. Tak som im ukázal fotku z pôrodnice. Ondrejko aj na to stále neveriacky zahlásil, že je to „fake“. No o chvíľu už od veľkej radosti skákali na sedačkách. Je to naozaj, neopísateľne nádherný pocit. Ďakujeme v prvom rade Bohu, no klobúk dolu aj pred celým zdravotníckym personálom. To sú celebrity dnešnej doby,“ tvrdí  uznanlivo o nemocnici v Košickej časti Šaca, ktorá sa nachádza len kúsok od ich domu. 

Ondrej rád priznáva, že pochádza z kresťansky založenej rodiny a meno Mária, má preto u nich špeciálny význam. Okrem toho, že sa tak volala jeho stará mama, so svojou mamou, vychýrenou folkloristkou Monikou v roku 2011 nahrali tiež cédečko s názvom Spievajme Márii, ktoré zostavili z najkrajších mariánskych duchovných piesní. Milovaný primáš sa postupne so svojou kapelou vracia aj k muzicírovaniu. Prvý koncert po „korone“ odohrajú 4. júla v prešovskom amfiteátri a pre fanúšikov Ondrej Kandráč v štúdiu chystá aj novú chytľavú hitovku, ktorá bude tentoraz duetom.   

Takto vyzerá šťastie! Pozrite si v GALÉRII fotografie Ondreja Kandráča, pár minút po narodení Márie