Šokuje, pohoršuje, vzbudzuje obdiv aj odpor. Nazývajú ju kreatúrou, hejtujú ju, ale mladá influencerka má vo svojich názoroch aj v životnom štýle jasno! Nedávno médiá obletela správa, že Alex Wortex (29) už nie je sama. Po jej boku je príťažlivý Michal Marček (32), s ktorým nedávno pod taktovkou ružomberského fotografa Petra Erzva Zvonára vznikli pikantné fotografie. Ako spolu fungujú dvaja nekonvenční ľudia, ktorí sa neboja provokovať svojou vizážou a postojom k životu?

Žiadna láska na prvý pohľad

Jasno mala najmä v tom, že sa nechcela zoznámiť cez Tinder. „Moje dva posledné vzťahy cez túto aplikáciu boli úplné fiasko a dosť som na tento spôsob zoznamovania zanevrela,“ priznala Alex Wortex na sociálnej sieti, kde svojho drahého uviedla slovami: „Toto je môj tr.káč!“ Dlhovlasého Michala stretla ešte v lete na vegánskom evente, kde prednášala. Nič špeciálne sa však vtedy medzi nimi neudialo. Podľa vlastných slov koncom novembra vyslala do vesmíru myšlienku, že chce rande a konkrétne 13. decembra. „Nemala som predstavu o tom, kto by to mal byť, keď­že v mojom živote nefiguroval v tom čase žiaden muž,“ spresňuje. Večer spomínaného dňa jej prišlo od Michala pozvanie na večeru. Nie, nešlo o žiadne rande a doma po večeri povedala blízkym, že je to len „taký trtko“. „Ponaučenie? Musím sa naučiť viac dôverovať vesmíru, keďže evidentne presne vie, čo robí a koho spája,“ usmieva sa.

Čím Michal extravagantnú Alex napokon zaujal? „Podobou s mojím bratom,“ smeje sa. „Inak som ho prvýkrát stretla hore bez a hormóny sa roztočili. Nebola to však láska na prvý pohľad, hoci bol sexi a vitarián, zrejme jediný široko-ďaleko. Neboli to faktory, ktoré by u mňa primárne zavážili. Denne mi písal a ja som ho spoznávala hlbšie a hlbšie,“ stručne nám opisuje príbeh ich lásky.

 

Apropo, brat. Ten sa tiež často vyskytoval na kontroverzných fotografiách s Alex. Ich vzťah je možno pre niekoho bizarný, ale hlavne veľmi osobný. „Za tie tri roky, čo sme obaja single, sme toho veľa precestovali, ponatáčali, dal sa vždy nahovoriť na každú moju chujovinu, neprežíval seba ani okolie, s pokojom tibetského mnícha išiel so mnou skrz celú Prahu v ružových minišatočkách a z bulváru sa na ľudí usmieval ako kovboj hore bez s nálepkami na bradavkách. A to najdôležitejšie! Viem sa pri ňom na dovolenke vykakať!“ napísala na sociálnu sieť a v našom rozhovore opäť zdôraznila, že vníma svet a celkovo život inak ako väčšina ľudí. „Žijem s ľahkosťou, neprežívam seba, ani okolie, mám otvorenú myseľ, nepoznám žiadne hranice a toto som veľmi dlho hľadala aj u nejakého muža. Jediný, kto to dlho spĺňal, bol môj brat, ale na incest som sa veľmi necítila,“ dodáva so smiechom.

Po trojročnom celibáte

Alex žije v Bratislave a Michal v Trenčíne. „Čiže sme spolu v podstate na diaľku, ale mám už túto skúsenosť z predchádzajúcich vzťahov a nikdy to nebol problém, práve naopak, tešíme sa na seba o to viac. Nedávno som bola prvýkrát v živote v Trenčíne, takže romantický výlet spojený s návštevou pamiatok a - so sexom,“ reaguje otvorene. Na otázku, ako najradšej trávia spoločný čas, dostávame jednoznačnú odpoveď. „Aktuálne sexom. Tri roky celibátu sú dlhý čas. V prípade, že náhodou vyjdeme z postele, vytvárame si spolu raw vegan pokrmy. Oboch nás veľmi baví kuchtiť týmto spôsobom, či už slané, alebo sladké dobroty,“ opisuje.

Erotikou nabitý vzťah srší z každej Alexinej vety. Čo je pre ňu vo vzťahu najdôležitejšie? „Hovorievam, že veľký penis, ale okrem toho blízkosť bytia. S bytosťou, s ktorou som v takej blízkosti, potrebujem mať podobný pohľad na svet,“ pripomína.

Nuž, ako vidíme aj z najnovších fotografií, táto dvojica rozhodne nemá žiadne zábrany. Dobre stavaný Michal sa pokojne dal nahovoriť na ružové flitrové šaty, v ktorých ešte viac vyniknú svaly tohto parkuristu a atléta, ktorý sa venuje freestylovému behu.

Nepripadajú jej chlapi v ženských šatách menej mužní? „Práve naopak, je to sexi! pohotovo reaguje na našu otázku Alex. „Verím, že jedine muž, ktorý je dokonale vyrovnaný a vedomý si seba a svojej maskulinity, si dokáže bez problémov obliecť aj ženské šaty. Je to predsa len kus látky, ale naše vzorce zmýšľania nepustia. Sme od detstva naprogramovaní, že šaty patria dievčatám, podobne ako je to napríklad s ružovou farbou. Ružová farba bola pritom ešte nie tak dávno výsadou mužov, rovnako ako podpätky, stačí mrknúť na dobové obrazy,“ zamýšľa sa.

Aj žena má právo na ochlpenie

Alex šokuje nielen výstrednými kostýmami, ale aj ochlpením, ktoré pôsobí až priveľmi naturálne. Kašle na trendy a kráča vlastnou cestou. Vyhovuje to aj jej novej láske? „Myslím, že po pozornejšom prezretí našich spoločných fotiek každému dôjde, že tá chlpatejšia v našom vzťahu nie som ja,“ smeje sa. „Reálne som nikdy ničí názor neriešila, nieto na takú intímnu záležitosť, ktorá je len mojou vecou. Nerozumiem, prečo sa v spoločnosti vždy rieši jedine názor muža na ženino ochlpenie, pritom sami vyzerajú ako medvede grizly, stačí sa v lete prejsť po pláži, kde každý druhý Talian má koberec na chrbte aj bruchu. Zato ich ženušky dokonale depilované od hlavy po päty, prípadne ustráchane premýšľajú, či sa to jednodňové strnisko nebude ich drahému hnusiť,“ reaguje influencerka.

Alex skrátka o svojej vizáži nepochybuje. Či sa to niekomu páči, alebo nie. „Od malička žijem nastavená tak, že som tá najkrajšia bytosť na celom svete. Nikto mi to nemusel vravieť, mala som to v sebe tak nejako automaticky. Vďaka tomuto sebaprogramovaniu som neskôr v živote veľmi hravo zvládala hocijakú kritiku, len sa to odo mňa odrážalo. Všetky moje nedokonalosti, ktoré ja tak rozhodne nenazývam, ale povedzme, že nie sú podľa spoločenských noriem, sú mojou súčasťou a robia zo mňa dokonalý celok, ktorý je len jediný taký na svete,“ opisuje. „Stačí pozrieť na dokonalosť 21. storočia - malý nos, obrovské pery, vykontúrovaná tvár. Človek prezeraním na Instagrame má pocit, že vidí stále tú istú osobu, prípadne sa zamýšľam, či ich všetky vyrába jeden plastický chirurg,“ dodáva na margo vylepšených, aj tak stále nespokojných krások.

Nedokáže podviesť

Vie si extravagantná Alex predstaviť svoju svadbu? „Ni­kdy som po nej netúžila, dokonca ani ako dievčatko. Snívala som o veľa veciach, ale svadba to nikdy nebola, hoci také svadobné šaty... Tých mám už päť kusov, nádherné vintage kúsky a rada ich nosím von aj do spoločnosti, ako ste mohli nedávno vidieť na BMD-čkach. Fascinuje ma, čo svadobné šaty predstavujú - nepoškvrnenosť často poškvrnenej nevesty a to, ako si ich spoločnosť opäť zaškatuľkovala do toho jediného dňa v živote ženy,“ rozhovorí sa.

Keď sa dostaneme k téme žiarlivosť vo vzťahu, tvrdí, že je skôr obozretná. „Verím, že zdravá žiarlivosť je korenie, ale zároveň chápem, že keď sa dvaja vibračne rozladia, môžem sa postaviť aj na hlavu, nebude to fungovať,“ tvrdí. V podobnom duchu sa nesú jej názory na neveru. „Všetko sú len naše vzorce myslenia, ktoré nám život kdesi naprogramoval, a žitie v monogamnom vzťahu je jeden z nich. Všetci sme slobodní a v zásade nikto nemá na nikoho právo, každý má slobodnú voľbu, ale rovnako som vyrástla s týmto vzorcom a ťažko sa tohto nastavenia zbavuje. V prípade, že sa rozhodnem vytvoriť s niekým akýsi celok, je to pre mňa v lojálnosti. Nedokázala by som to druhej strane urobiť a ťažko by som to spracovávala aj opačne,“ úprimne priznáva.

FOTO detskej izby Alex Wortex, jej škandalóznych outfitov aj kontroverzné snímky s priateľom v GALÉRII >>