Tip na článok
Marián Labuda († 73)

Opustený dom: Vdova po Mariánovi Labudovi uteká z Borinky, kde jej milovaný manžel naposledy vydýchol

Nebolo mu pomoci. Začiatkom roka skolaboval priamo pred rodinným domom, v ktorom vyše dvadsať rokov žil s manželkou, a viac sa neprebral.

Galéria k článku (4 fotografie )
Zohratá dvojica: Pani Viera smrť svojho muža nesie veľmi ťažko.
Na predaj?: Vdova po slávnom hercovi sa už v ich spoločnom dome nezdržuje tak často.
V prírode: Marián Labuda žil obklopený zeleňou. „Kedysi som prešiel aj všetky okolité lesy. Teraz sa už aj bojím, že by som sa niekde potkol, pošmykol,“ hovorieval, na snímke pred dvoma rokmi.

Vdove po legendárnom hercovi Mariá­novi Labudovi (†73) sa nemožno čudovať, že zo Záhoria radšej uteká. Po náhlej smrti svojho muža našla útočisko u synov, ktorí bývajú v Bratislave. Predaj domu, ktorý často zíva prázdnotou, je v Borinke momentálne horúcou témou číslo jeden.

Pomáhajú susedia: Vyše päťdesiat rokov boli svoji, život bez Mariána Labudu, ktorý každého vždy vedel rozosmiať, musí byť pre jeho ženu nesmierne ťažký. V dome, v ktorom spoločne žili, jej ho zrejme pripomína každá drobnosť. „Niekedy tu je, ale častejšie je asi v Bratislave. Dom dala na starosť susede, ktorá ho kontroluje. Všetci naokolo si myslia, že ho nakoniec predá,“ povedali nám miestni obyvatelia, keď sme pani Labudovú nevedeli v Borinke zastihnúť.

Či vila obklopená krásnou záhradou nakoniec skončí v ponuke realitných kancelárií, nám nevedel povedať ani syn zosnulého herca Marián Labuda mladší (43). „To je ďaleká budúcnosť. Veď ešte neprebehlo ani dedičské konanie. Vôbec sa tým nezaoberáme,“ povzdychol si. Na druhej strane priznal, že mama, ktorá odchod jeho otca nesie mimoriadne ťažko, ne­chce zostávať sama. „Žije striedavo. Občas je v Borinke, občas u brata v Bratislave,“ upresnil.

VIDEO Plus 7 Dní