Na výdavky nehľadí. Jojkárka Alexandra Orviská (37) minulý týždeň priviedla na svet syna Jonatana, ktorého má s hokejovým brankárom Jaroslavom Janusom (31), za veľkou mlákou. Do Spojených štátov odletela v pokročilom štádiu tehotenstva ešte koncom minulého roka. S dcérou Viktóriou (14) už niekoľko týždňov trávia v srdci New Yorku, ubytovali sa v štýlovom apartmáne, ktorého mesačný nájom vôbec nie je lacný špás. Mnohí sa pýtajú, kde na to berie.

Motivácia

Amerika je celej rodine viac než blízka. Pred štrnástimi rokmi tam Orviská porodila dcéru Viktóriu, ktorú má s muzikantom Martinom Valihorom. V New Yorku pred rokom porodila dcéru Zunu aj súčasná Valihorova partnerka, herečka Natália Germáni. Aj v čase pandémie, keď je Amerika pre cudzincov „zavretá“, sa jojkárskej moderátorke podarilo prejsť cez hranice. „Som šťastná, že si idem vždy svoje,“ hrdo vyhlasuje Orviská.

Zrejme dcérino americké občianstvo jej dopomohlo k tomu, aby aj svoje druhé dieťa mohla priviesť na svet v krajine neobmedzených možností. „Americké občianstvo, silná motivácia,“ napísala jej pod fotografiu z New Yorku fanúšička, na čo moderátorka odvetila: „Spravodlivá mama.“

Brunetka rozhodne tvrdí, že pre ňu nie je nič nemožné. „Nedá sa v mojom slovníku neexistuje, aj keď som už miestami bola v peknej pr..li,“ vraví otvorene.

Vrátnik aj bazén

Orviská si v najľudnatejšom meste USA zaobstarala honosné ubytovanie. Luxusný apartmán v Ritz Plaza priamo v centre mesta s nádherným výhľadom. „V apartmáne s jednou spálňou nájdete premyslene navrhnutý priestor s krásnym nábytkom a kompletne vybavenou kuchyňou. Vďaka našim matracom, luxusnej bielizni a uterákom vynikajúcej kvality môžete relaxovať s vedomím, že sa budete vždy cítiť pohodlne ako doma,“ píše sa na stránke, ktorá ubytovanie ponúka.

Okrem toho má nájomca k dispozícii vrátnika, spoločný bazén, práčovňu, posilňovňu, vrchnú terasu či záhradu. Za nadštandardné vybavenie si môže hotel účtovať poplatky navyše, aj keď už samotné ubytovanie nie je práve lacný špás.

Pôvodná cena nájmu sa šplhala takmer k šiestim tisícom dolárov mesačne, za apartmán pýtali v prepočte k aktuálnemu kurzu meny zhruba 4 600 eur. Momentálne sa dá ubytovať so zľavou za 3 640 dolárov (asi 3-tisíc eur) za mesiac. A to sú len náklady za bývanie. „Odkiaľ vy ako moderátorka máte na byt v centre New Yorku,“ spýtala sa na rovinu Orviskej zvedavá fanúšička.

Tá neostala ticho. „Ľudia totiž na svete nežijú rovnako. Už dávno sme sa zbavili týchto režimov. Aj keď... možno to malo význam pre tých, ktorí len sedia doma a plačú nad svojím osudom. Podstatné je, že sú aj takí, ktorí sa sústredia na seba a potom sa môžu rozvíjať a žiť život, aký sa im páči,“ radila fanúšičke filozoficky.

FOTO luxusného apartmánu i Orviskej syna nájdete v GALÉRII >>

Hoci na rovinu nevysvetlila, kde na život v New Yorku berie, treba pripomenúť, že okrem moderátorského platu ťaží zo sociálnych sietí. Orviská je úspešná ako influencerka na Instagrame, kde ju sleduje 113-tisíc ľudí.