Bývalá hviezda severoamerickej NHL a slovenskej hokejovej reprezentácie v posledných týždňoch neschádza z televíznych obrazoviek. Po tvrdom tanečnom drile v markízackom Let’s Dance sa Marián Gáborík teraz divákom prihovára zo štúdia RTVS v Mlynskej doline, kde komentuje a analyzuje výkony hokejistov na majstrovstvách sveta.

No televízna tanečná šou mu dala poriadne zabrať. Púť Mariána Gáboríka a jeho manželky Ivanky pozorne sledoval aj jeho otec Pavol, ktorý prežíval každý jeho úspech. Prezradil, že nácviky aj ostré vystúpenia boli pre jeho syna veľká fuška. Najmä na konci súťaže, keď sa musel popasovať nielen s náročnou choreografiou a tvrdým hodnotením od poroty, ale aj s bolesťou kolien. Dokonca museli na rad prísť aj injekcie. „Mal toho veľa, aj čo sa týka Let’s Dance,“ spomína otec Pavol.

Nezabudne poznamenať, že podľa neho bola súťaž trochu nespravodlivá. A to aj napriek tomu, že sa exhokejistovi celkom darilo a s manželkou Ivanou skončili tesne pred bránami finále a vypadli až v semifinálovom kole. Populárnou šou napokon vyhrala Janka Kovalčíková s tanečným partnerom Vilémom Šírom. „Mali by to robiť ako vo Švédsku, kde vyhral bývalý lyžiar Ingemar Stenmark. Ale u nás rok čo rok vyhrávajú súťažiaci, ktorí vedeli tancovať už pred príchodom do súťaže,“ posťažoval sa trochu Pavol a naznačil, že by bolo na mieste porozmýšľať nad zmenou pravidiel.

FOTO nájdete v GALÉRII ►►► TU