"Najveselejší Mikuláš v Prahe,“ lákalo divadlo na špeciálne vystúpenie plánované na 5. decembra. "Trojica Vojtěch Dyk ako Mikuláš, Jakub Prachař ako čert a Jan Maxián ako anjel alebo Hudobné stretnutie, pri ktorom sa môže stať takmer čokoľvek, vrátane nečakanej nádielky,“ znel opis.

Bohužiaľ, čo sa počas vystúpenia známej trojice odohralo, bolo naozaj nečakané. Ako zistil Blesk, zatiaľ čo z pódia zneli hity a publikum sa skvelo bavilo, v zákulisí sa obesil muž. Jeho telo objavili ku koncu mikulášskeho koncertu, do divadla následne dorazila polícia. 

"Oznámenie o náleze obeseného muža, narodeného v roku 1977, v jednej z budov na ulici Komunardov, sme prijali v pondelok krátko pred 23. hodinou. Policajti oznámenie preverili, zistili, že sa zakladá na pravde. Prípad bol zadokumentovaný ako samovražda, bola nariadená pitva,“ povedal pre Blesk policajný hovorca Jan Rybanský.

Jeden z návštevníkom opísal, čoho bol svedkom. "Zrazu sa objavila polícia a nikto sme nechápali, čo sa deje. Po super koncerte sme s partnerkou zašli na pohárik na bar a bola tam veľmi divná nálada. Zrazu si tam všetci začali šuškať, že sa vzadu odohrala tragédia niekto a má byť dokonca mŕtvy. Vraj to snáď mala byť samovražda,“ porozprával návštevník La Fabriky.

Ďalší divák bol svedkom toho, ako sa o nešťastí dozvedela trojica vystupujúcich Dyk, Prachař a Maxián. "Ostával som po koncerte na bare a preto som aj videl, že keď kapela balila nástroje a veci, prišiel za nimi pravdepodobne šéf La Fabriky, ktorý im oznámil, čo sa stalo. Zaznelo tam, že nejaký Marian spáchal samovraždu a preto tam aj počas koncertu bola polícia,“ povedal.

Známymi hudobníkmi šokujúca udalosť v zákulisí otriasla. "Účinkujúci boli úplne zdrvení, podľa toho, čo som videl, sa ich to veľmi dotklo. Jediné, čo diváci v ten večer zaznamenali, bolo, že do sály nahliadli počas koncertu dvaja policajti, ktorí ale hneď sálu opustili. Nikto v priebehu koncertu, vrátane vystupujúcich, nezaznamenal, že by sa niečo dialo,“ dodal divák.

Denník zistil, že na život si siahol Marian O.  († 45) , v divadle pracoval ako prevádzkar a barman.  Že to bol skutočne on, dokázal mrazivý odkaz, ktorý sa deň po jeho smrti objavil na jeho facebookovom profile. Zástupca divadla detaily hrôzy mikulášskeho večera rozoberať nechcel. "K ničomu sa nebudeme vyjadrovať. Sami to spracovávame, je to veľmi čerstvé,“ odkázal stručne.

Foto pracovníka divadla Mariana aj mrazivý odkaz nájdete v GALÉRII.

Status plný smútku zverejnila jeho kamarátka. "Včera sa rozhodol dobrovoľne tento svet opustiť kamarát Marian. Je to veľmi smutné. Prosím, rozhliadnite sa okolo seba, či niekto z vášho okolia nepotrebuje pomoc, stretnutie alebo pozornosť. Záver roka je zložitý,“ poprosila. Pod príspevkom sa objavila smutná otázka adresovaná zosnulému Marianovi. "Kamarát, prečo?“ pýta sa jeden z jeho priateľov.