Česká herečka Ľuba Skořepová (†93) nám tri roky pred smrťou vyjavila najväčšie tajomstvo svojho života. Špeciálne pre PLUS 7 DNÍ sa rozhovorila o pomeroch v hereckom povolaní aj o svojich neverách. „Herectvo? To je hárem pre dievčatá,“ zhodnotila nezvyčajne otvorene prostoreká umelkyňa prostredie v ktorom sa pohybovala mnoho desaťročí.

Nevernica

K herectvu sa Ľuba Skořepová dostala tesne po vojne. „V tých časoch sa na talent veľmi neprihliadalo. Rodičia, ktorí chceli svoje deti zachrániť od táborov a nútených prác, sa ich snažili dostať na akúkoľvek školu, aby ich od toho oslobodili. Takže bola veľká protekcia. Ale nepodplácalo sa peniazmi. Tie nemali žiadnu cenu. Najväčšou ceninou bolo mäso,“ vrátila sa do dávnych čias.

Ako atraktívna a úspešná herečka, nemala podľa vlastných slov núdzu o priazeň mužov. „Prvé manželstvo nebolo ono, tak sme si povedali, že si každý nájdeme niekoho iného. Keď som sa vydala druhýkrát, skončilo sa to kvôli mne. Hnevala som, bola som zlá, lebo som mala vzťah ešte s niekým iným. Rozišli sme sa, ale na to, aký bol môj muž žiarlivec, dokonca nás chcel zastreliť, to dopadlo celkom dobre. Ďalšie vzťahy som radšej nelegalizovala,“ zasmiala sa.

Zaťažená na slovenských hercov

Románik podľa jej vyhlásenia prežila aj s legendárnym hercom a pedagógom Júliusom Pántikom. „To bol krásny chlap. Mali sme lásku, ale nemali sme na seba veľa času. Chodila som za ním na jazierko v Senci, kde mal chatu. Tam sme sa stretávali. Pálilo za mnou, ale veľa chlapov,“ dodala významne.

Nadštandardný vzťah mala aj s ďalším slovenským hercom Františkom Zvaríkom, manželom Evy Krížikovej. „Od neho som mala v záhrade vinič. Vyschol mi presne v deň, keď umrel. Jeho bola veľká škoda. My sme hercov na Slovensku veľmi uznávali. Súčasná generácia nie je už ani zďaleka taká kvalitná ako kedysi. Zhaslo to už aj v Rusku, kde boli vždy najlepší na svete v umení,“ zhodnotila.

Legenda Ľuba Skořepová sa netajila bohatým mileneckým životom a neverami. Pozrite sa v GALÉRII ako vyzerala v mladosti