Herečka Táňa Radeva (62) žije v spokojnom manželstve s výtvarníkom Mirom Radevom (64), no muža svojich snov, si musela tvrdo vybojovať. „Zoznámili sme sa na autobusovej zastávke ešte v čase vysokoškolských štúdií. Ja som chodila na herectvo, on na grafiku,“ vracia sa v spomienkach do mladosti.

Zrútil sa jej svet

Hoci išlo o náhodné stretnutie, svoje city mladej študentky nedokázala ovládať. „Nikdy by som neverila, že je možné takto rýchlo a bláznivo sa zamilovať. Povedala som mu, že má rovnaký úsmev ako môj milovaný herec Gérard Philip a on mi zas polichotil, že sa podobám na jeho prvú lásku,“ zasnila sa.

 

Keď sa dozvedela, že je ženatý a má dieťa, zrútil sa jej svet. „Okamžite som náš vzťah zastavila, no Miro mi stále nadbiehal. Až tak okato, že sa to dozvedela jeho manželka,“ hovorí o krušných chvíľach. 

Bojovala

Tá sa svojho manžela a otca ich spoločného dieťaťa nechcela vzdať, takže so študentkou herectva vyrazila do boja. „Vyhľadala ma u mňa doma a o všetkom sme sa porozprávali. Cítila som sa poriadne nepríjemne. Bolo to proti mojím morálnym zásadám, ale citom človek nerozkáže. Samozrejme som jej sľúbila, že dám od jej manžela ruky preč,“ tvrdí Táňa.  

Veľmi sa jej to ale nedarilo. Situáciu okolo dvoch nešťastných zaľúbencov vyriešil až list od Mirovej manželky, v ktorom mu oznámila, že sa chce rozviesť. „Možno videla, ako po mne Mirko túži, tak nám nechcela brániť. Už sa to nedozvieme,“ uzatvára pozadie príbehu svojej lásky jedna z najobľúbenejších slovenských herečiek.  

Fotografie muža, ktorý herečke učaroval nájdete v GALÉRII  

Mohlo by vás zaujímať: