Stretnutie s pápežom Františkom na Slovensku si nenechal ujsť ani najplodnejší slovenský politik, ktorý má jedenásť detí s desiatimi ženami. Predsedovi Národnej rady Borisovi Kollárovi (56) sa napriek neštandardnej rodine dostalo špeciálneho prijatia u Svätého Otca v priestoroch Apoštolskej nunciatúry v Bratislave. Na audienciu dorazil politik údajne až s desiatimi rodinnými príslušníkmi, vrátane svojej matky. Koľko ľudí z delegácie tvorili Kollárove deti, nevedno. Medzi príbuznými sa však celkom určite nachádzala jeho najstaršia dcéra Alexandra (20). Na stretnutí s pápežom platili prísne protokolárne pravidlá, aj čo sa oblečenia týka,  napriek tomu sa mladá kráska netradične „vyfintila“.

Z mladej slečny čierna vdova

Pozvaní hostia vedeli, že na túto príležitosť si nemôžu obliecť hocičo. Páni museli mať tmavý oblek, dámy zas šaty, ktorých sukňa mala siahať pod kolená, prípadne kostým. Farby mohli byť rôzne, avšak nemali byť krikľavé, ale pastelové. Tiež nemuseli byť výlučne čierne. Potrebné bolo vyhnúť sa trblietkam, ale i bielej a žltej farbe, pretože sú farbou Vatikánu. Podobne nemali mať šaty v červenej a cyklámenovej farbe, pretože tie sú zase určené kardinálom. Pri návšteve pápeža nie je nutná pokrývka hlavy, ale ženy museli mať zahalené ramená. Tiež museli mať obuv so zatvorenou špičkou a nemajú mať výrazné šperky, len jemné a skromné.

Kollárova dcéra Alexandra Horňáková sa takto vyfintila k pápežovi
Zdroj: instagram A.H.

A čo na čierny outfit Kollárovej dcéry hovorí štylistka Andrea Ziegler? „Chválim, že rešpektovala, ktoré farby nie sú vhodné, ale príde mi tu skôr ako smútočná vdova. Navyše Bratislavské módne dni boli nedávno, kde táto extravagancia by mala pozitívne povšimnutie. Myslím si, že fascinátor/klobúk úplne stačí ako doplnok. Perly aj tieto mega trendy okuliare by som nechala doma alebo aspoň v aute. Ide o formálne stretnutie a nie o módnu prehliadku. Detaily vedia robiť veľa, ale tiež podstatné rozdiely aj pri tvorbe vhodného imidžu.“

FOTO nájdete v našej GALÉRII >>>