V mladom veku ovdovela, no dokázala začať odznova. A potom bývalá moderátorka a hovorkyňa Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Lucia Forman Habancová (37) neváhala. Nový priateľ sa k nej prisťahoval do bytu, kde kedysi žila s manželom Dávidom (†33), ktorý pred piatimi rokmi podľahol zákernej rakovine.

Začalo sa to doberaním

Na chodbe nechýbajú fotografie šesťročnej dcéry Lary, jej zosnulého otca a Luciinho manžela Dávida, ale aj aktuálneho partnera Ľubora Kyselého (48). S mediálnym manažérom pôsobia idylicky, akoby boli spolu už desiatky rokov, hoci prvý raz sa stretli pred deviatimi mesiacmi. Stalo sa tak na pôde Bratislavského samosprávneho kraja, kde Lucia pôsobí. Ľuborovi hneď učarovala. „Nesledujem spoločenské rubriky, možno ani preto som nevedel, čo všetko má Lucka za sebou. Pre mňa bola bežná pracovníčka úradu. Veľmi ma však prekvapilo, aká je neskutočne milá a ochotná, na nič sa nehrá. Tieto jej vlastnosti len podčiarkujú jej krásu,“ začína Ľubor rozprávať príbeh ich love story.

Od začiatku si nesmierne rozumeli, doberali sa, spoločne sa na­smiali. „Som kamarátska a priateľská, no do svojho sveta pustím málokoho. A tomuto pánovi sa to podarilo. Kolegovia nevedeli, čo sa medzi nami deje. Často sme si zo seba uťahovali,“ usmieva sa Lucia a k udalostiam takmer spred roka sa vracia aj jej partner. „Na začiatku úspešne marila všetky moje kroky. No ja som to skúšal zas a znova.“Jedného dňa ho Lucia zavolala na prechádzku k jazeru a on vo svojej chlapskej samoľúbosti vytušil šancu. „Touto prechádzkou už bol náš vzťah spečatený. Páčila sa mi Ľuborova čistá duša. Bolo mi s ním dobre, tak som sa prestala citom brániť,“spresní hovorkyňa BSK.

Pozerá do budúcnosti

Približne v rovnakom čase, ako sa dali dokopy, začali spolu bývať. Ani jeden z nich nechcel čakať. Lucia to ako vdova nemala jednoduché, stala sa samoživiteľkou a musela sa poriadne obracať. Dnes sú s novým priateľom zohratá dvojica. Starajú sa o dve deti - Ľubor má z prvého manželstva štrnásťročnú dcéru Elu, no výborne si rozumie s Larou. Na spoločného potomka si zatiaľ netrúfajú. „Máme dokopy dve dcéry, ktoré majú milión aktivít. Je nám takto dobre,“ zamýšľa sa Ľubor. Aj keď…

Lucia vraj svojho partnera ničí neutíchajúcou energiou. „Je obetavá, no má najviac energie na svete. Občas sa smejem, že je rádioaktívna,“hovorí Ľubor a Lucia rýchlo reaguje: „Obaja sme veľmi aktívni. Ja precvičujem tabatu, Ľubor miluje tenis. Neviem si predstaviť, že by sme sa spolu nudili.“

Spája ich aj spoločná láska ku gastronómii. Lucia často pečie štrúdľu, bábovku či vianočku. Ľubor dokáže pre zmenu pripraviť úžasného lososa či neskonale dobrý tatarák. „Moja priateľka má neskutočne vybavenú kuchyňu a výborne nabrúsené nože. Je u nej radosť variť,“ podotkne v byte, v ktorom jeho polovička žije jedenásť rokov. „Pár vecí by som už rada obmenila. Ale musím počkať, kým bude Lara trošku väčšia,“ pozerá sa Lucia do budúcnosti.

FOTO zo spoločnej domácnosti Lucie Forman Habancovej a jej nového partnera nájdete v GALÉRII