Romantický zámok pri Dunajskej Strede a sami celebritní hostia - exprezident Gašparovič, Erika Judínyová, Peter Dvorský či Ivan Mikloš. Svadba Juraja a Sisy Lelkesovcov v roku 2011 otriasla slovenským šoubiznisom. No až po rokoch priznali, že pre nával povinností si ju nedokázali až tak užiť. Prominentní manželia preto niekoľko mesiacov chystali svadobnú reprízu. Na rovnakom mieste, len s ešte väčšou zábavou. Pôvodný termín svadobného repete bol tento piatok.

Plánovali od augusta

"Pôvodne sme svadbu plánovali na 15. januára, ale situácia vyzerá veľmi nepriaznivo," priznal nám Juraj Lelkes (69) ešte minulý týždeň, že pre pandemické okolnosti musia termín pre istotu zrušiť. "Taký zázrak sa nestane, aby do budúceho týždňa sa niečo zásadne zmenilo. V každom prípade, keď sa prvá možnosť naskytne, určite to urobíme."

 

Svadbu chystajú Lelkesovci už od minulého leta. "V origináli sme to plánovali tam, kde sme to mali. Teda v kaštieli v mojej rodnej obci. Koncom augusta sme sa tam boli pozrieť a stretli sme manažérku kaštieľa. Vtedy sme si rezervovali termín, ale netušili sme, že bude druhá vlna korony. Keď podmienky budu obmedzenejšie, tak to spravíme v Bratislave. Ale ja som za to, aby to bolo tam, kde bola prvá svadba," uviedol Juraj Lelkes.

 

Speváčka Sisa Lelkes Sklovska (55) je však pripravená navliecť sa do svadobných šiat kedykoľvek a kdekoľvek. "Šaty sú v skrini," povedala nám na margo róby, ktorá ani tentokrát nebude biela. "V bielych by som sa nevydávala, lebo všetci sa vydávajú v bielom. Dokonca aj moje druhé šaty, ktoré som si prezliekla po polnoci, neboli biele, ale krémové. Bohužiaľ, situácia je, aká je. Mám toho už plné zuby, cítim sa, ako by mi ukradli polovicu tela. Nemôžem na javisko, nemôžem hrať, to je pre mna najväčší trest," dodala s ľútosťou.

FOTO z prvej svadby Lelkesovcov v GALÉRII