Dermatologička Alena Pallová (43) si od roku 2014, keď na Vianoce spôsobila so svojím luxusným BMW dopravnú nehodu, nesie na chrbte kríž. Hoci by sa zdalo, že na hrôzostrašné chvíle zabudla, nie je to tak. Aj po vypršaní trestu a vrátení vodičského preukazu si odmieta sadnúť za volant. Priznala, prečo je to tak.

FOTO Pallovej nájdete v GALÉRII

Neodpustili jej

Na križovatke v bratislavskej Rači zboku nabrala lekárka červený Fiat Punto. Vošla do križovatky na červenú a rútila sa oveľa väčšou rýchlosťou, ako je predpísaná päťdesiatka. Odniesla si to najmä vodička druhého vozidla Martina (47), ktorá po nehode musela podstúpiť tri operácie mozgu a v nemocnici si poležala tri mesiace. Nasledovali roky rehabilitácií, no jej život už nie je ako predtým. Celebritná lekárka vyfasovala dvojročný trest s trojročnou podmienkou a so zákazom vedenia vozidla na päť rokov.

Celá rodina zranenej Martiny, ktorá dodnes chodí o paličke, má na Pallovú ťažké srdce. Matka poškodenej, ktorá sa s lekárkou stretla zoči-voči na súde, po tragédii vyhlásila, že im Alena Pallová zničila život. „Odpustiť? To sa nedá. Takáto vec sa nedá odpustiť. V živote jej nikto normálny nemôže odpustiť,“ povedala pred tromi rokmi sestra poškodenej Henrieta.

Šoférovať už nechce

Osudný deň vraj z pamäti ni­kdy nevymaže. „Netreba zabúdať na to, čo sa stalo, ale treba ísť ďalej. Ja sa z toho snažím poučiť. Myslím si, že som si z toho do života veľmi veľa zobrala,“ povedala lekárka v minulosti.

FOTO Pallovej nájdete v GALÉRII

Dnes na prvý pohľad Alena Pallová funguje normálne, no aj na nej zanechala tragédia stopy. „Teraz je to osem rokov od nehody, mohla by som šoférovať, ale zostal mi obrovský rešpekt a strach,“ priznala. Šoférovať už nechce, preto ju všade vozí osobný šofér, ktorého má neustále k dispozícii.