Po rozmrazení poslaneckých platov si poslankyňa prilepší. Mesačne totiž dostane v parlamente mzdu štyri a pol tisíca eur. Toľko budú mať zákonodarcovia v parlamente po novom mesačnú mzdu. Aj keď si každý pomyslí, čo všetko by si za túto výplatu mohol kúpiť, jedno je jasné. Na financovanie Petrinho luxusného štýlu to nepostačí ani náhodou. Poslankyňa známa plastickými vylepšeniami vymenila biely tereniak, ktorý doteraz využívala, za väčší a luxusnejší. Cena jej nového automobilu sa pohybuje okolo 120-tisíc eur. Blondínka si totiž zaplatila výbavu navyše. Nový Range
Rover si v predajni na Rožňavskej ulici v Bratislave prebrala prvý decembrový týždeň. Krištúfková však tvrdí, že si auto iba prenajíma, a odmieta prezradiť, od koho a za koľko.

Do práce v novom

Poslankyňa nový automobil neváhala prevetrať a do parlamentu sa v ňom priviezla na hlasovanie už druhý decembrový štvrtok. Keď sa obzrieme do minulosti, Petra Krištúfková nikdy oficiálny príjem nemala. Nepodnikala ani nebola zamestnaná. Aspoň sa tým nikdy nepopýšila. Všetko, čo o nej voliči vedia, je, koľko má deti, s kým ich má, približne koľko mala milencov a to, že jej brat bol spisovateľ a režisér. Zahynul pri tragickej nehode. Jej matka Zora pracovala ako scenáristka. Petru Krištúfkovú to však do umeleckých sfér nikdy neťahalo. Pohybovala sa v iných kruhoch. Lovila medzi mafiánmi a majetnými podnikateľmi. Dnes sa v Národnej rade Slovenskej republiky venuje sociálnej politike v Kollárovej strane Sme rodina. Podľa jej slov sa snaží pomôcť matkám v núdzi a rodinám s finančnými problémami. Tieto životné patálie sú Krištúfkovej dobre známe. Keď totiž pri vybavovaní účtov v podsvetí zavraždili mafiána a zároveň otca jej staršej dcéry Vanessy Róberta Diniča, ostala s dieťaťom sama. Bez peňazí. Vtedy vraj pochopila, čo je to sama s dieťaťom bojovať o strechu nad hlavou. Za svoj luxusný tereniak by mohla na periférii Bratislavy kúpiť zúfalým rodinám v núdzi rovno tri garsónky. Krištúfkovej sú však luxusné automobily bližšie.

Od poslankyne sme sa snažili zistiť, ako k novému autu prišla. Či si ho kúpila z vlastných finančných zdrojov, alebo ho platí strana Sme rodina. Telefón okamžite zložila. „No nemôžete sa opýtať!“ odsekla. Hovor sa skončil. Reagovala až na esemesky. „Vozidlo nemá nič spoločné s politickým hnutím Sme rodina. Spomínané motorové vozidlo mám v prenájme. Myslím, že týmto som vyčerpala všetky potrebné informácie k tejto téme,“ vyhlásila pani poslankyňa.   

Range Rover: Mesačná splátka lízingu môže poslankyňu vyjsť na viac ako polovicu platu.
Range Rover: Mesačná splátka lízingu môže poslankyňu vyjsť na viac ako polovicu platu.
Zdroj: Martin Domok

Rozhorčený Boris

S otázkami ohľadom nového tátoša tajnostkárky Petry Krištúfkovej sme sa obrátili aj na jej straníckeho šéfa Borisa Kollára, reku, či o tom vie a čo na to hovorí. No a treba povedať, že sme ho mierne vytočili. „Robíte z komára somára! Pýtate sa všetkých 150 poslancov, na čom jazdia? Ak áno, je to v poriadku, ak len Petry Krištúfkovej, nerozumiem, o čo ide!“ spustil Boris Kollár. Keď sa upokojil, uviedol, že nám odpovie, ale bude vraj po bubline. Potom priznal, že auto, na ktorom jazdí Petra Krištúfková, je písané na jednu z jeho firiem. Presne na tú, ktorá prevádzkuje lyžiarske stredisko na Donovaloch.

„Firma auto prenajíma poslankyni Krištúfkovej, ktorá si za to platí takú výšku nájomného, aby to pokrylo všetky náklady spoločnosti a aby to bolo v súlade s daňovými predpismi. Nie je to teda cudzia firma, ktorá by poslankyňu nejakým spôsobom korumpovala. Je to moja firma, mám s ňou dieťa, teda s Krištúfkovou, a ona na tom aute vozí moje dieťa do školy. Takže, samozrejme, že som jej vyšiel v ústrety a vybral som jej vozidlo, aké chcela,“konštatoval Kollár a dodal, že jeho firma ho kúpila na lízing. Keďže v Kollárovom „háreme“ bolo nepísaným pravidlom, že ak jedna z matiek niečo dostane, ostatné by mali dostať rovnako, v takom prípade by Krištúfkovej auto mohlo vyjsť Borisovu firmu pomerne draho…

Drahý špás

Lízingové splátky sú závislé od konkrétnej ponuky oslovenej spoločnosti, zohľadňujúcej niektoré premenlivé hodnoty, najmä poplatok za poskytnutie lízingu, koeficient navýšenia a, samozrejme, kumulovanú cenu za povinné a havarijné poistenie. Pre základnú orientáciu však môžeme použiť pri modeli Range Rover so 6-valcovým naftovým motorom s výkonom 202 kW/275 koní a základnou cenou 102 580 eur nasledujúce hodnoty. Pri lízingu na 36 mesiacov pri 30-percentnej akontácii je prvá zvýšená splátka 30 744 eur, mesačná lízingová splátka spolu s havarijným poistením približne 2 365 eur. Pri 15-percentnej akontácii je prvá zvýšená splátka 15 387 eur, lízingová splátka 2 792 eur. Ak si poslankyňa konfigurovala auto na cenu 120-tisíc eur, tak mesačné splátky by mohli dosiahnuť sumu 2 766 eur pri 30 percentnej akontácii, respektíve 3 267 eur pri 15-percentnej akontácii.

Nemusí ho priznať. Zatiaľ
Nemusí ho priznať. Zatiaľ
Zdroj: Plus 7 dní

Poslanecká apanáž

K drahým autám mala vždy vzťah. Už ako tínedžerka dostávala podľa pamätníkov od Róberta Diniča vreckové stotisíc korún. Blondínka sa preslávila medzi všetkými zlatokopkami výrokom: „Radšej byť smutná v Mercedese ako veselá v autobuse.“ Veta sa stala mantrou mnohých mladých dievčat, ktoré túžia prísť k svojmu šťastiu v podobe milionára a jeho tučnej peňaženky. V nedávnom rozhovore však túto hlášku uviedla na pravú mieru. Vysvetlila, že za tým stojí jej expartner, dnes líder strany Sme rodina Boris Kollár a skomolil to. „Stalo sa to, keď som oslavovala tridsiate narodeniny. Stálo tam zaparkované auto a v tej chvíli som bola trochu smutná. Vtedy som kamarátke povedala vetu, že lepšie je plakať v Mercedese, ako plakať v električke. To má logiku a pointu, nie?“ vyhlásila do médií na svoju obranu.

Milovníčka automobilov nakoniec od Borisa Kollára luxusného tátoša dostala. Keď však prišla vážna hádka, Kollár jej auto zhabal. Pomocnú ruku jej v ťažkých chvíľach podal Marián Kočner. „Raz sa pohádali a Boris jej zobral auto, povedal jej, že do škôlky s deckom bude chodiť električkou. Petra prišla uplakaná k nám a manželka jej požičala svoje auto,“ povedal Kočner.

Politikárčia

Po turbulentnom partnerstve našli s Borisom Kollárom spoločnú reč pri zakladaní politickej strany. Bývalú priateľku, s ktorou má multiotecko dcéru Ester, umiestnil na svoju kandidátku do prvej desiatky. Bolo totiž veľmi pravdepodobné, že Krištúfkovú by voliči neprekrúžkovali do parlamentu. Tak išla za poslankyňu automaticky po zvolení Kollárovej strany. Dostala za úlohu venovať sa matkám v núdzi a vylepšovať ich finančnú situáciu zvyšovaním dávok.