Za nášho najúspešnejšiehieho cyklistu Petra Sagana sa Katarína Smolková vydala pred piatimi rokmi. Honosná svadobná hostina sa konala vo Vysokých Tatrách v najluxusnejšom hoteli. Prešlo pár rokov a šťastné manželstvo sa prehuplo do búrlivého rozchodu. Oficiálne ešte neukončili partnerstvo, ale už dlhší čas nežijú spolu.

Katarína sa zdržiava na Orave s rodičmi, kde majú súkromný penzión. Venuje sa športu, synovi Marlonovi a lustruje náboženské videá.

Fajn chlap

Sagan s vtedy milovanou manželkou aj s rodinou a so synom Marlonom boli u Svätého Otca na generálnej audiencii vo Vatikáne v roku 2018. Pápežovi daroval podpísaný dres majstra sveta a bicykel v pápežských farbách s nápisom Francesco.

Cyklista priznal, že je hlboko veriaci. „Šanca stretnúť sa s pápežom príde raz za život, ak vôbec. Som veriaci a moja rodina tiež, takže som bol skutočne veľmi rád, že tu s nami mohli byť aj moji rodičia. Mám pápeža rád, je to fajn chlap. Je schopný vysvetliť zložité veci jednoduchými slovami. Je príkladom pre nás všetkých a zároveň zohráva vo svete dôležitú úlohu. Aj ľudia, ktorí nie sú veriaci, môžu vďaka nemu nájsť Boha, ak majú záujem,“nešetril chválou pred tridsiatimi mesiacmi.

Rovnako naladení

Pred niekoľkými dňami sa Saganovo meno opäť spomínalo v súvislosti s hlavou katolíckej cirkvi. Pápež František, vlastným menom Jorge Mario Bergoglio, využíva sociálne siete aj na charitatívne účely. Aktuálne organizuje internetovú dražbu predmetov, ktoré mu darovali svetoví športovci. Zaradil medzi ne aj Saganovu bielo-zlatú mašinu.

„Som pyšný i vzrušený, že pápež František pridal bicykel, ktorý som mu daroval, do dražby v rámci projektu Bežíme spoločne, aby pomohol zdravotníckemu personálu v nemocniciach v Bergame a Brescii, ktoré boli v prvej línii v boji proti Covidu-19,“napísal Sagan hrdo na Facebooku.

Zatiaľ čo cyklista propaguje pápežovu aktivitu, jeho manželka zverejňuje na svojom profile Modlitbu matky všetkých národov s komentárom: „Aj takto sa dá bojovať za pokoj a lásku vo svete. V jednote je sila. Zažite to s nami.“

FOTO Kataríninych prosieb v GALÉRII

Mohlo by vás zaujímať: