Musia sa uskromniť

Prerábať bývanie Pappovci ani po rozšírení rodiny nemienia. „Byt som kupoval, keď som bol sám a chodila ku mne dcéra. Úplne nám to stačilo. Teraz nám je naozaj malý, ale rekonštruovať ho nebudeme. Skôr ho onedlho predáme a pohľadáme niečo väčšie,“ prezrádza svoje plány do budúcnosti.

Bohužiaľ, pozdržal ich výpadok z príjmov. „Keby nepri­šla pandemická kríza a nezrušili by sa všetky koncerty, určite by sme už riešili väčšie bývanie, ale teraz to musíme odložiť. Chceme bývať niekde, kde budeme môcť pestovať zeleninu, mať zopár sliepok a čerstvý vzduch, ale nie veľmi ďaleko od mesta, keďže moja dcéra chodí do školy v Bratislave.“

Papp prišiel o zárobky nielen ako spevák a umelec, ale aj ako podnikateľ. Koncom októbra minulého roka priznal, že musel zavrieť svoju malú kaviareň, ktorú s manželkou prevádzkovali v jednom z bratislavských bizniscentier. „Pre nezmyselné a stále sa meniace nariadenia tejto vlády sme museli ukončiť fungovanie,“ napísal vtedy na Facebook.

Napriek tomu mu počas nútenej karantény úsmev z tváre nemizol. „To vôbec nie, práve naopak, máme tu super susedov a v okolí sa dá bicyklovať. Tri minúty od nás sú jazerá Košariská a v meste sme za pätnásť minút. Takže nám tu počas lock­downu je asi lepšie ako priamo v Bratislave,“ pochvaľuje si napriek nepriazni osudu.

Viac sa dozviete v aktuálnom vydaní PLUS 7 DNÍ >>