Vypla sa. Moderátorka Aneta Polakovič Parišková (46) v lete šokovala Slovensko svojou fotografiou z onkológie a priznaním, že zápasí s rakovinou. O všetkých starostiach i radostiach neustále informovala fanúšikov na sociálnej sieti. Až posledný mesiac sa po nej zľahla zem. Od šiesteho decembra do polovice januára nepridala ani jednu fotografiu či status, a tak sa mnohí začali pýtať, čo s ňou je.

Viactýždňový detox

Svoje trápenie si moderátorka nenechala pre seba, práve naopak. Na Instagrame, ktorý si založila zhruba pred dvomi rokmi na odporúčanie manžela Miroslava, sledovali mnohí jej boj so zákernou chorobou online. „Najskôr som váhala, ale neskôr som si uvedomila, že je to vlastne dobrý nápad. Zverejním, len to, čo chcem a s istotou, že informácia bude presná a pravdivá,“ povedala Aneta.  Okrem iného zverejnila moment, keď jej manžel úplne ostrihal dlhé blond vlasy.

Neskôr prek­vapila, keď sa rozhodla opäť nastúpiť do práce, a tak ju diváci čoraz častejšie sledovali aj na televíznych obrazovkách. Ale v posledných týždňoch o sebe nedala moderátorka nič vedieť. Prestala pridávať akékoľvek fotografie a čoraz menej ju bolo vidieť aj v správach. Mnohí sa zľakli, či je v poriadku. „Potrebovala som si  oddýchnuť a zariadiť nejaké veci. Čo sa týka televízie, vysielala som do 27. decembra a od  stredy 20. januára sa opäť teším na vysielanie,“ upresnila nám Parišková trojtýždňovú pauzu.

Niekoľkotýždňový detox od sociálnych sietí vysvetlila jednoducho. „Nie som posadnutá sociálnymi sieťami. A od polovice októbra až do polovice decembra som bola s deťmi sama, keďže Mirko sa po pol roku musel vrátiť do USA. Zostala som teda bez pomoci a navyše stále sa pasujem s vedľajšími účinkami chemoterapie. Nemala som jednoducho čas ani potrebu niečo nové pridávať,“ vraví moderátorka. Pred Vianocami sa však jej manžel vrátil na Slovensko. Sviatky tak strávili spolu. „Teraz je Mirko opäť v Amerike, ale vo februári príde,“ vysvetľuje Aneta, ktorej odstrihnutie od virtuálnej reality nerobilo problém. Od followerov a lajkov vraj určite závislá nie je.

Dali si pauzu

Mladá generácia si život bez telefónu či internetu nevie predstaviť, ale podľa čiastkových výskumov Washington State University je na tom zle aj generácia medzi 35. až 50. rokom. V Amerike už existujú terapie pre tých, ktorí si sociálne siete mýlia s reálnym životom. Preto je dôležitá aj detoxikácia - proces, keď naše telo odľahčujeme a zbavujeme záťaží či nánosov. Aj mnohé známe tváre sa z času na čas rozhodnú pre takúto očistu. Okrem spomínanej Anety sa na dlhý čas zo sociálnych sietí vypla speváčka Tina, vlastným menom Martina Kmeťová (36), či dcéra moderátorky Aleny Heribanovej Barbara Jagušák (30). Oddych od sociálnych sietí si pred Vianocami dal aj moderátor Richard Vrablec. Hoci sa po čase vrátili, všetci priznali, že život bez Instagramu bol pre nich ako balzam na dušu.

Viac FOTO Anety Pariškovej v GALÉRII>>

Aj moderátorka Miriam Kalisová si vyskúšala byť na dva týždne bez mobilu a sociálnych sietí. Už prvé dni digitálnej hladovky vraj pociťovala neistotu. „Mala som až fyzicky nepríjemný pocit z toho, že nemám smartfón. Prechádzala som sa v kuchyni a mala som potrebu s niekým komunikovať. Vtedy som si povedala, či vôbec zvládnem tie dva týždne, keď prvé dve hodiny sa so mnou toto deje,“ prezradila vtedy Kalisová.

Prečítajte si tiež: