Herečku Dagmar Patrasovú (64) si všetci pamätáme ako tú zlú princeznú Xéniu z Arabely, ale v susednom Česku ju vnímajú možno ešte viac ako herečku, speváčku a moderátorku, ktorá sa vo svojej práci venovala deťom. Pre deti je jednoducho Dáda, ktorá pre ne naspievala vari už 20 albumov s detskými pesničkami. A hoci ju kritika za jej detské piesne zotrela, vyčítali jej najmä to, že sú príliš komerčné a nadbiehajú vkusu poslucháčov, faktom je, že takmer dve desiatky piesní pre ňu napísal napríklad Michael Kocáb.

 Herečka sa v roku 1983 vydala za saxofonistu Felixa Slováčka (76), s ktorým má syna Felixa mladšieho (37) a dcéru Annu Júliu (25). Kvôli dcére Anne, ktorá je taktiež herečka a speváčka, zažila Dagmar Patrasová minulý rok veľmi ťažké chvíle. Anne diagnostikovali rakovinu, podstúpila chemoterapiu a nateraz to vyzerá, že sa z choroby úspešne dostala.

Vďaka synovi Felixovi sa Dagmar teší z dvoch vnukov. Felix junior má z manželstva s muzikantkou Kateřinou už deväťročného syna Felixa Antonína. Vzťah však nevydržal, po rozchode sa dal Felix mladší dokopy s muzikálovou speváčkou Míšou Zemánkovou a z ich vzťahu sa v roku 2016 narodil ďalší syn - Rafael Slavomír. Žiaľ, ani tento vzťah nevydržala, dvojica sa rozišla, keď mal ich syn len dva roky.

Aha, ako vyzerajú vnuci Dagmar Patrasovej! Pozrite si FOTO v GALÉRII.

Dagmar Patrasová, ktorú v Česku zbožňujú celé generácie detí, sa zo svojich vnukov veľmi teší a na sociálnej sieti sa zvykne čas o času pochváliť fotkami či videami s nimi. Starší vnuk Felix Antonín sa veľmi podobá na svojho tatka, no keď Dáda zverejnila na sociálnej sieti zábery mladšieho vnuka, fanúšik jej rovno napísal, že ten sa do Slováčkov nepodal. Mnohí fanúšikovia si však myslia, že sa podobá práve na Dagmar.  Napokon, veď pozrite si foto v galérii.