Aksi myslíte, že náhrdelník či retiazka sú vyslovene ženská záležitosť, známi Slováci vás rýchlo vyvedú z omylu. Mnohí z nich ich s obľubou nosia dennodenne, iní po nich siahajú len príležitostne. V týchto horúcich letných dňoch poodhalili svoju hruď a ukázali, čo im visí na krku. Nedalo sa nevšimnúť si, že u mnohých sú opäť v kurze najmä retiazky s krížikmi.

Ovešaní

Odpradávna sa ľudia zdobili šperkmi rôznych tvarov a materiálov, ktoré mali pre nich nejaký hlboký význam, niečo symbolizovali alebo sa im jednoducho iba páčili. A nie je to inak ani dnes. Prostredníctvom šperku na krku ľudia navyše o sebe chtiac-nechtiac veľa prezrádzajú - nech už ide o módny výstrelok, ornament alebo všeobecne známy náboženský symbol, ako je kríž. V prípade herca a speváka Juraja Baču (31) ide o vyjadrenie náboženského cítenia, známy umelec sa svojou vierou netají. S dreveným na koženej šnúrke i zlatým krížikom na retiazke sa objavil na nedávnom festivale, fotografiu s obľúbenou ozdobou pridal aj na sociálnu sieť.

Krížik nosí aj slovenský premiér Peter Pellegrini (43). Dôkazom je jeho nedávna fotografia z dovolenky, ktorá ohúrila azda celé Slovensko. Je na nej premiér s rozopnutou košeľou, spod ktorej mu vykúka nielen jeho hladká hruď, ale aj strieborná retiazka s jemným decentným krížikom. Či ide naozaj o striebro alebo o biele zlato, vie zrejme iba jeho nositeľ. Známy politik sa takto zjavne snaží verejne dať najavo, že je kresťan. Podobnú dekoráciu nosí na krku znalec ženskej krásy Jozef Oklamčák (62). Ten sa pred pár dňami tiež pochválil letnou fotografiou, na ktorej je na nepoznanie. Zladený je v námorníckom štýle - od čiapky cez pásikavé tričko až po fajku. Mimochodom, jeho fotky s krížom nie sú žiadna rarita, ozdoba na jeho krku svieti najmä pri jeho neformálnych outfitoch.

Pokračovanie na ďalšej strane...