Speváka Pavla Bršlíka (41) najprv v Bratislave nechceli do Národného divadla, ale neskôr sa za hranicami stal hviezdou prvej veľkosti. Lyrický tenor pôvodom z Kysuckého Nového Mesta niekoľko rokov kraľoval opernému svetu, ale našinci sa o ňom dozvedeli, až keď na jeho vystúpenie v nemeckých Drážďanoch letel za čudných okolnosti expremiér Peter Pellegrini (45). Po kauze sa Brš­lík nezdržiava v zahraničí.  Z vystúpení na svetových operných scénach sa vracia do Bratislavy, kde má v Starom Meste byt.

Nedávno sa tenorista po prvý raz predstavil ako Princ v Dvořákovej Rusalke na scéne Opery Slovenského národného divadla.

FOTO v GALÉRII

V uplynulú stredu si našinci mohli vychutnať Bršlíkov koncert v Slovenskej filharmónii. A nenechal si ho, samozrejme, ujsť ani bývalý premiér Peter Pellegrini, pre ktorého je Bršlíkovo umenie zjavne srdcovou záležitosťou. Pred bratislavskú Redutu sa politik nechal zaviesť osobným šoférom, z auta vystúpil sám a sám zamieril aj do sály. Koncert si okrem neho prišli vychutnať aj Peter Dvorský s manželkou.