Muzikant Petr Janda má okrem hudby aj ďalšie záľuby. V minulosti priznal, že ho veľmi baví budovanie aj zahradničenie. Keď mu pred mnohými rokmi otec Ladislava Štaidla poradil, aby kúpil veľký pozemok v osade Propast neďaleko Jevan, poslúchol a neoľutoval. Na pozemku bola aj vilka, ktorá predtým vyhorela, mala však opravenú strechu. A  už vtedy sa Janda prejavil ako zdatný architekt, ktorý dal prebudovať nielen dom podľa svojich predstáv, ale postaral sa aj o záhradu, a pri dome, samozrejme, nechýba ani bazén.

Z malej vilky postupným pribudovaním vzniklo honosné sídlo, ktoré jeho majiteľovi poskytuje absolútny luxus. Ten je umocnený ešte aj tým, že okolo pozemku sú vysoké ihličnaté stromy, a tak to pôsobí, akoby sa ich dom nachádzal v lese. Petr Janda priznal, že jeho najobľúbenejšou izbou je pracovňa s počítačmi a gitarami. Súčasťou domu je aj dnes už legendárne nahrávacie Studio Propast.

Petrova žena Alice miluje kvety, takže v lete to na ich pozemku vyzerá ako v botanickej záhrade. V tomto ročnom období si však užívajú skôr teplo  krbu v obývačke. Peter priznal, že ich obývačku v priebehu rokov zväčšovali už dvakrát, ale teraz je s ňou konečne spokojný, je tam dosť priestoru aj pre veľkú návštevu. V dome je množstvo predmetov a doplnkov, ktoré ho zútulňujú a ku ktorým majú jeho majitelia vzťah, viaže sa k nim nejaký príbeh.

Petr Janda doprial svojej rodine nebývalý luxus >>

Alice Jandová je multifunkčná žena, ktorá sa dokáže zvŕtať nielen v kuchyni, ale aj pri prácach na ich veľkom pozemku. Pred časom sa na sociálnej sieti pochválila fotkami vynovenej kuchyne, takže teraz sa vytešuje, a dokonca tam ani nechce nikoho pustiť. Keď však treba, dokáže urobiť poriadok s drevom do krbu v obývačke či pokosiť trávnik. A to sa ešte stará o dve malé dcéry, Rozárku a Anežku.