Tip na článok
Vľavo Iveta Bartošová v roku 2007, vpravo Petra Vajdová v roku 2018.

Petru Vajdovú izolovali od okolitého sveta, zavretá je na rovnakej psychiatrii ako kedysi Iveta Bartošová

Herečka Petra Vajdová sa už niekoľko týždňov skrýva za hranicami. Rovnako ako kedysi Iveta sa po psychiatrickom areáli pohybuje bez mejkapu, v teplákoch a usmieva sa.

Galéria k článku (30 fotografií )
V komunite: Petra Vajdová už druhý mesiac žije s pacientmi, ktorí sa tiež liečia zo závislostí.
Po pár slovách s blízkym: Petra sa usmievala.
Bez mejkapu a v teplákoch: Známa Slovenka sa ukrýva za českými hranicami, len dve hodiny cesty autom od Bratislavy.

Až teraz treba dať klobúk dole. Slová známe z rôznych televíznych šou sa dnes hodia stokrát viac než inokedy. Ako inak pomenovať statočnosť herečky Petry Vajdovej (33), ktorá sa doteraz nechala unášať dramatickými okolnosťami. Po trampotách s mužmi a ďalšími problémami si povedala dosť. Zobrala si voľno, odstrihla sa od bohémskych kamarátok, ktoré na jej životný štýl nemali blahodarný vplyv, a dala sa začiatkom mája zavrieť do psychiatrickej liečebne v Česku. Nejde o žiadne fámy. Slovenskú herečku sme minulý týždeň zastihli v Kroměříži, kde sa v tamojšej nemocnici - rovnako ako kedysi Iveta Bartošová (†48) - kuríruje zo svojej závislosti. Podľa exkluzívnych snímok sa Petra, navlečená v teplákoch, už usmieva a je na najlepšej ceste, aby sa vrátila tam, kde svoju rozbehnutú hereckú kariéru prerušila.

Déjà vu

Fotky v lete roku 2007 zatriasli celým Českom i Slovenskom. Najkrajšiu českú speváčku Ivetu Bartošovú zachytili paparacovia prvý raz s napuchnutou tvárou a s kilami navyše. Medzi alkoholikmi ďaleko od Prahy. V areáli s malými domčekmi a veľkou záhradou sa zbavovala svojej závislosti. Petra Vajdová žije od začiatku mája podobne ako kedysi Bartošová. V komunite s inými mužmi a ženami sa pohybuje v areáli, kde stoja malé domy. Prednú členku v Slovenskom národnom divadle sa nám podarilo nafotiť v domácom oblečení a s cigaretou v ruke, ako si užíva chvíľu voľna. S partiou pacientov vyšla do záhrady plnej ruží, sadla si na lavičku a zapálila si. Herečka vyzerala spokojne a zatiaľ čo niektorí muži hrali nohejbal, bavila sa s ostat­nými. Keď neskôr večer vytiahla mobilný telefón a spojila sa s dákym blízkym, na jej tvári sa mihol úsmev.

Prečo skončila herečka na izolovanom oddelení v Česku, ako dlho tam ešte zostane a kto k nej má prístup? Viac sa dočítate v aktuálnom vydaní týždenníka PLUS7DNÍ.

Nové číslo týždenníka Plus 7 dní
Nové číslo týždenníka Plus 7 dní
Plus 7 dní

Prečítajte si tiež:

VIDEO Plus 7 Dní