Karin Majtánová (47) a Peter Kremnický (46) sú po siedmich rokoch spoločného života konečne svoji aj oficiálne. Spečatiť svoj vzťah pritom túžili už po krátkej známosti. „Obaja už máme jedno manželstvo za sebou. Keďže ja som mala svadbu len na úrade, túžila som sa vydávať v kostole. Problém bol, že Peter sa už raz v kostole ženil a nedarilo sa mu mnoho rokov anulovať cirkevný sobáš. Tak sme sa brali v evanjelickom kostole,“ vysvetlila nám Karin, ako šikovne vybabrali so skostnatenými tortúrami katolíckej cirkvi. „Boh je len jeden,“ dodala spokojne. Napriek tomu, že dnes už s manželom Petrom svoj veľký deň dlho a detailne pripravovali, priznala najväčšiu trému svojho života.

Skryl sa predo mnou

Azda preto, že na svoj deň D čakala Karin tak dlho, od rána ju premáhal stres a napätie. „Bola neskutočne nervózna. Takúto ju vôbec nepoznám,“ prezradil nám moderátorkin pätnásťročný syn Samuel pár minút po obrade v kostole. Napätie vyriešil svojsky. „Zavrel som sa do izby a nasadil som si slúchadlá. Niečo som si robil na počítači, ale aj tak som počul nejaké dohadovačky a buchot. Ale neriešil som to. Som rád, že to všetko nakoniec dobre dopadlo. Mama bola veľmi pekná nevesta a teším sa, že im to s Petrom vyšlo,“ dodal. Moderátorka všetko napätie zvaľovala na trému. „Chodila som po obývačke a kuchyni ako besný pes. S Petrom sme nav­števovali tanečný kurz, zostavovali menu, zasadací poriadok, pozývali hostí, vyberali hudbu, prstene aj šaty. Vedela som, že všetko je pripravené, no aj tak som takú nervozitu a trému ešte nezažila. Čudoval sa tomu aj kamarát Maťko, ktorý ma viezol kabrioletom do kostola,“ povedala nám Karin.

Vlečkou pozametala chodník

Najväčšiu tortúru zažila pri výbere svadobných šiat. Moderátorka s mimoriadne obdareným hrudníkom sa totiž do žiadnych nevošla. „Vždy som mala veľké prsia a po deťoch sa mi ešte zväčšili. Teraz mám cez ne sto centimetrov. Bol to teda problém, ktorý sme vyriešili tým, že mi šaty objednali z Barcelony. Bola som nimi nadšená,“ nadchýna sa nad róbou s veľkou vlečkou, ktorú jej pri fotografovaní upravovali družičky spolu s jej dcérou Karin. „Vyzametala vlečkou celý chodník,“ poznamenali hostia postávajúci pred kostolom.

Skôr ako nevesta prišla, pred Božím chrámom vyhrával veselý folklórny súbor Karpaty. Do kostola ju podľa tradície viedol počas skladby Aleluja, ktorú naživo spievala skupina La Gioia, otec. „Bolo to krásne, len dúfam, že budú mať obaja viac šťastia ako doteraz,“ vyznali sa rodičia moderátorky Marta a Boris už cestou na svadobnú hostinu. „Narážali na to, že ja aj Peťo už máme za sebou jeden rozvod a že som mala Kajku za slobodna. Tomuto vzťahu s Peťom však dôverujú. Predsa len sme spolu sedem rokov. Som presvedčená, že keď budeme šťastní my, pôjde to k duhu aj rodičom. Oboch ich veľmi milujem,“ vyznala sa pred nami dojatá Karin. Aby im to dokázala, do svojej obrúčky si dala osadiť drahý kameň, ktorý jej pred časom venovali na Vianoce. „Stále sa ma pýtali, kedy si ho už konečne dám do nejakého prsteňa, takže teraz prišiel jeho čas,“ dozvedeli sme sa.

Ženíchove slzy

Otec nevesty si vzal slovo aj pri svadobnom stole. Novomanželom poprial nekonečnú lásku a v emotívnom prejave pripomenul, že vo vzťahu treba aj ten najmenší problém riešiť s láskou a úsmevom. Hosťom sa prihovoril aj ženích Peter, no dojatím sa mu lámal hlas. „Ďakujem ti a som hrdý, že si to so mnou vydržala,“ vystrúhal poklonu Karin. Peter mal „srdcabôľ“ aj preto, že na svadbu pre zdravotný stav nemohla prísť jeho mama, ktorá je už niekoľko rokov vdova. „Z jeho najbližšej rodiny tam bola teta Majka a strýko Jozef. Spolu s mojimi rodičmi sedeli pri našom stole,“ prezrádza ďalej Karin.

Zábava svadobčanov sa pretiahla do šiestej ráno. „Mali sme dídžeja, ale, samozrejme, zahral aj súbor Karpaty, pretože ľudová hudba na svadbe nemôže chýbať. A zaspieval nám môj veľmi dobrý kamarát, kubánsky spevák Lazaro, ktorý si veľmi rozumie aj s Petrom. Vedel, čo prežívame a podstupujeme, aby sme si vybavili svadbu v kostole. Petrovi pri každej príležitosti hovoril: Brat môj, neboj sa. Ja ti budem spievať na svadbe. A teraz k tomu naozaj prišlo. A pridanou hodnotou je, že Lazaro už pár mesiacov chodí s mojou sestrou,“ prezrádza Karin.

FOTO v GALÉRII

V luxusnom podniku na brehu Dunaja, kde sa konala hostina, sme si na jednom zo stolov nemohli nevšimnúť obrovskú päťposchodovú tortu. „Vyrobila nám ju moja kamarátka Monika z Majcichova. Každé poschodie bolo iné, ale ja som z nej ani neochutnala, pretože som práve v zoštíhľujúcom režime. Ale aj tak nie som veľmi na sladké. Viac som si pochutnala na svadobnom rezni. Mám dobrého muža, ktorý robí môj život sladkým. A keď sme sa vedľa seba prvýkrát zobudili už ako manželia, plakali sme dojatím. Opäť sme sa do seba po tých siedmich rokoch zamilovali,“ uzavrela obľúbená moderátorka relácie Dámsky klub.