Svoj nový domov hľadali niekoľko rokov. Dva roky dozadu sa im podarilo nájsť vysnené miesto na život a kúpili si starší dom v lukratívnej bratislavskej štvrti priamo pod hradným kopcom. Umelci si vyhliadli staršiu nehnuteľnosť, ktorá vyžaduje veľké rekonštrukčné práce a teda aj ďalšie investície.

"Dom sme hľadali tri roky. Chceli sme byť viac v centre Bratislavy pre dochádzanie do práce a škôl,“ prezradila v tom čase Pocisková.  Spomínaná lokalita je naozaj vychýrená, dom tam má syn exprezidenta Ivana Gašparoviča aj herečka Soňa Valentová. Poschodový dom Tůmu a Pociskovej má exkluzívny výhľad na Dunaj a pre rodičov malých detí určite aj ďalší rozhodujúci bonus - v tesnej blízkosti bývajú Filipovi rodičia.

Ako píše Plus JEDEN DEŇ, podľa realitného makléra sa cena podobnej nehnuteľnosti môže pohybovať v rozmedzí 600 až 900-tisíc eur. Denník však zistil, že umelci a ich ratolesti si tak skoro kufre baliť nebudú. Veľký dom na lukratívnej adrese stále zíva prázdnotou, Pociskovú s Tůmom totiž brzdí zásadná vec.

"Rekonštrukčné práce nevyzerajú dobre. Skoro dva roky čakáme na búracie povolenie, preto tam nemáme čo robiť. Stále čakáme. Je to Staré Mesto a zisťujeme, že sa tam takto čaká. Tak čakáme aj my, čakáme a nevieme, dokedy budeme čakať,” vysvetlila pre Plus JEDEN DEŇ sklamaná herečka.

FOTO ich domu v GALÉRII.

Denník pripomína, že okrem sťahovania je stále v nedohľadne aj svadba Pociskovej a Tůmu. Posúvajú ju už dva roky a dostali sa do takého štádia, že podľa vlastných slov Nely už ani neriešia, či vôbec bude.