Tip na článok

Pocta zosnulej redaktorke Leone: V ankete OTO 2017 môžete hlasovať aj za ňu

Diváci si uctili zosnulú reportérku Leonu Kočkovičovú-Fučíkovú, posunuli ju do druhého kola prestížnej ankety OTO.

Galéria k článku (25 fotografií )

Asi prvýkrát v histórii ankety diváckej popularity Osobnosť televíznej obrazovky sa do prvej sedmičky prebojovala osobnosť in memoriam. Televízni diváci vzdali hold reportérke Leone Kočkovičovej-Fučíkovej (†32), ktorá na sklonku minulého roka nečakane podľahla zákernej chorobe.

No hlasovanie v prvom kole 17. ročníka ankety diváckej popularity, ktorej vyhlasovateľom je týždenník PLUS 7 DNÍ, prinieslo niekoľko ďalších prekvapení.

Keď sa tešia rivali

Počas silvestrovskej noci Leona Kočkovičová-Fučíková upadla do bezvedomia a skonala - ako sa neskôr ukázalo, na následky akútnej leukémie, o ktorej nemala poňatia. Hrozná udalosť zasiahla nielen jej najbližších, priateľov, známych, ale aj divákov, ktorí ju poznali z obrazoviek TV JOJ či RTVS.

Zarmútení kolegovia z brandže svoju solidaritu vyjadrili v ankete popularity OTO. Zosnulej reportérke posielali svoje hlasy a cez internet vyzývali ľudí, aby miesto nich hlasovali za Leonu. Rivalita išla tento rok bokom. Leonino umiestnenie v prvej sedmičke v kategórii redaktor/ka spravodajstva, v ktorej sami súťažili, nakoniec mnohých jej konkurentov nesmierne potešila. „Sme radi, že sa to podarilo, veľmi sme ju podporovali cez sociálne siete,“ povedali.

Nové hviezdy? Vincze a Ostrihoňová!

Inak sa oslavovať bude najmä u celebritných párov, ktoré tento rok na seba striedavo priťahovali pozornosť. Medzi najpopulárnejšími moderátormi nechýba Adela Banášová, no na päty jej šliape jej nový priateľ Viktor Vincze.

Napríklad v kategórii moderátor/ ka spravodajstva „vyhodil“ oproti vlaňajšku z prvej sedmičky kolegu z Markízy Jaroslava Zápalu. Po mediálnej svadbe roka sa derie v práci do popredia i manželka Mateja Sajfu Cifru. Zatiaľ čo on o soške verejne sníva, televízni diváci vyjadrili sympatie jeho čerstvej manželke. Veronika Ostrihoňová uspela v kategórii redaktor/ka spravodajstva.

Na počudovanie, šou Tvoja tvár znie povedome nepomohla rosničke Lenke Vavrinčíkovej, ktorú jej domovská televízia najnovšie presúva do kresla moderátorky hlavného spravodajstva. Drobné zmeny postihli aj kategóriu osobnosť TV publicistiky, kde hlási návrat jojkárka Erika Barkolová.

Hip-hop na ústupe

Prekvapujúce posuny v obľúbenosti zaznamenávame medzi moderátormi televíznych programov. Martina Pyca Rauscha, hoci uvádzal dve série Tvoja tvár znie povedome, vyšupol z nominácií oproti minulému roku Vlado Voštinár.

Medzi spevákmi a speváčkami sa tento rok presadili bývalí superstaristi, ktorí dostávali priestor v zábavných formátoch. Lukáš Adamec začal v televízii moderovať - a z top 7 odsunul sexidol Majka Spirita. Podobný kúsok medzi speváčkami vyparatila skúsenej Dare Rolins začínajúca Emma Drobná. V kategórii hudobná skupina oproti vlaňajšku žiadna zmena nenastala.

Milujú iné herečky

Veľký prievan v obľúbenosti zasiahol kategóriu herečka. Kým vlani o pozíciu najpopulárnejšej tváre televíznych obrazoviek bojovala Nela Pocisková, Diana Mórová či Kristína Farkašová, tentoraz si televízni diváci vybrali iných miláčikov. Medzi populárnu elitu sa vrátila Zuzana Fialová, ale diváci si obľúbili tiež Lujzu Garajovú Schramekovú, Zuzanu Mauréry či Tatianu Pauhofovú.

Aj keď vlani Tomáš Maštalír hviezdil v kriminálnom seriáli Za sklom, hlasujúci miesto neho uprednostnili Vladimíra Kobielského. Viac sa súťažilo: Spomedzi programov diváci hlasovali za šou Tvoja tvár znie povedome, charitatívny event Srdce pre deti či športové prenosy RTVS. V kategórii zábavný program dokázali, že najradšej sa pred obrazovkami uvoľnia súťažením - okrem stálic televízneho programu sa vlani tešili na vedomostné relácie Dobre vedieť! či Duel.

Kto z nominovaných však vystúpi na olymp, máte stále v rukách. V druhom kole môžete hlasovať od 30. januára do 19. februára 2017. Výsledky sa dozvieme počas galaprogramu 11. marca 2017 na Jednotke.

VIDEO Plus 7 Dní