Tomu Slobodníkovi, ktorého zať bol istý čas spoločníkom kontroverzného podnikateľa Ladislava Bašternáka. Prostredníctvom spoločnosti One Fashion Outlet 1, s. r. o., postavili nákupné centrum vo Voderadoch pri Trnave, ale s rodinami sa stýkali aj v súk­romí. Po tom, čo svokrovu nomináciu stopol premiér Pellegrini, Andrej Brna (36) sa nahlas rozčuľuje, že nie je žiadna čierna ovca. Posledné roky ho pritom obchádzajú fámy, že so ženou, Slobodníkovou dcérou Simonou (33), prekonávajú hlbokú manželskú krízu. Stále síce žijú pod jednou strechou, no naše zdroje v tom majú jasno. „Spolu sú len navonok,“ tvrdia.

Tajomný pár šoubiznisu

Simona s manželom si naposledy vyrazili na smotánkovskú akciu niekedy v roku 2014. A aká to predtým bola sláva. Ako pár snov pôsobili predovšetkým na Plese v opere 2013, kde Brnová takmer zatienila top­modelku Michaelu Kociánovú, prevetrala totiž róbu od Alexandra McQueena za 4 700 eur. Keď z času na čas zavítala na iný večierok, z jej šatníka sa mnohým nákupným maniačkam krútila hlava. Christian Dior, Gucci, Louis Vuitton, Christian Louboutin či Hermés, to boli značky, na ktoré si potrpela. Keď potom ukázala byt, v ktorom s manželom aj dvoma synmi žili, predstava o živote v bavlnke bola dokonalá. Luxusný apartmán v bratislavskom komplexe Tri veže aj vďaka obrovským oknám ponúkal takmer panoramatický výhľad na celé mesto. Koncom roka 2014 ho však dali do ponuky realitných agentúr za 1,6 milióna eur.

V rovnakom období sa začalo špekulovať o kríze v navonok dokonalom manželstve. Podľa niektorých správ sa do Simoninej priazne tlačil istý škandalózny futbalista, známy nevšednými šoférskymi zručnosťami, iné zlé jazyky rozprávali o finančníkovi. Spriaznenú dušu si vraj našiel aj jej muž. Aká bola pravda, vedia zrejme len zainteresovaní. Podľa našich zdrojov však išlo o klasickú manželskú krízu. „Simone záležalo, aby ju zažehnala, navštívila aj poradňu.“ Či sa jej to podarilo, je viac než otázne. Ak nahliadneme do katastra, Brnovci vlani kúpili byt pri Horskom parku, kam sa plánovali sťahovať. Andrej Brna, na ktorého sme sa obrátili, bol však stručný. „Nie sme rozvedení, sme normálne spolu,“ povedal nám.

Nič v zlom…

Oveľa viac sa známy podnikateľ rozohnil, keď sme obrátili reč na jeho svokra. Tomu sa minulý týždeň ako domček z karát zrútil sen o kresle policajného prezidenta. Aj keď spočiatku to vyzeralo nádejne, do jeho kariérneho postupu zaťali sekeru práve zaťove styky s Ladislavom Bašternákom.

„S pánom Bašternákom som bol v rokoch 2012 až 2015 spoločník. Vtedy nám pomohol s projektom, to je všetko. Keď sme potom našli nového investora, tak odtiaľ vystúpil. Urobili ste z toho kovbojku a takto sa to skončilo. Čo vám mám k tomu povedať,“ rozprával Brna a pokračoval v analýze toho, aké je Slovensko malé. „Nič v zlom, ale s mojím svokrom udržiavame čisto profesionálny vzťah. Čo môže môj svokor za to, že sme s jeho dcérou spolu? Druhá vec je, čo mám ja s tým, že Bašternák sa po tom, čo už dávno nebol mojím spoločníkom, dostal do problémov, do akých sa dostal? Keby som ja mal problémy, tak všetci ľudia, s ktorými som niekedy podnikal alebo sa stretol, budú čierne ovce?“ položil si rečnícku otázku.

Minimálne dve udalosti však svedčia o viac než obchodných vzťahoch oboch pánov. Keď Bašternák pred dvoma rokmi organizoval oslavu narodenín svojej dcéry na Donovaloch, podarilo sa nám nafotiť, že do penziónu, kde sa slávnosť konala, dorazila aj Brnova manželka, Slobodníkova dcéra Simona. Keď kontroverzný bratislavský podnikateľ po prevalení dépeháčkovej kauzy zmizol, po­dľa našich informácií vtedy s rodinou opustili Slovensko a presunuli sa na francúzsku Riviéru. Tam s ním vraj pobývali aj rodinní priatelia Brnovci. Aspoň podľa úsmevnej historky, ktorá sa neskôr šírila šoubiznisom. Na juhu Európy podľa nej emocionálne najviac utrpela Simona, pretože jej pri krádeži v prenajatej nehnuteľnosti zmizlo niekoľko kabeliek.

„Nás nevykradli, takto to viem povedať,“ poprel Brna vtipnú story, pričom spoločnú dovolenku s Bašternákovcami označil za „neskutočnú idiotinu“. „Boli sme len v rovnakom období na rovnakom mieste, v tom čase tam bolo zo Slovenska minimálne 150 ľudí,“ upozornil nás a rukou mávol aj nad detskou oslavou. „To preto, že naše deti chodia do rovnakej škôlky. Malá sa pozná s našimi chalanmi, tak ich pozvala. Tak teraz nepôjdeme? To je ľudsky v poriadku?“ zamyslel sa nad ťažkým podnikateľským životom na Slovensku, kde už naozaj neviete, kde o akú kontroverznú osobu zakopnete.

Prečítajte si tiež: