Kto sa pred pár dňami prechádzal uličkami Starého Mesta v Bratislave, mohol natrafiť na Patriziu Gucci (59). Usmievavá blondína dorazila z Talianska hlavne preto, aby Slovákom na istom kongrese priblížila minulosť, ale aj súčasné fungovanie rodinnej značky Gucci. Zároveň sa v rozhovore pre PLUS 7 DNÍ priznala, že tento pobyt považuje za príležitosť, ako obhájiť a očistiť svoju rodinu. Vraj túži vyvrátiť nepravdy, ktoré boli nakrútené v novom filme Klan Gucci.

Bojuje za rod

„Na Slovensku som prvýkrát a, žiaľ, mám čas sa tu zdržať len dva dni,“ prehodila elegantná Patrizia Gucci, keď nám poskytla rozhovor. Vnučka Guccia Gucciho, zakladateľa talianského módneho domu, využila príležitosť a zastavila sa na bratislavských módnych dňoch. Fotografi jej tam nedali vydýchnuť.

„Som tu na rodinnom kongrese, na ktorom budem hovoriť o pravde môjho rodu. Akí boli, ako žili,“ objasnila nám pravé dôvody, prečo na Slovensko zavítala. „Napísala som o rodine Gucciovcov knihu, ktorá rozpráva kopu príbehov nášho rodu. Chcem však podotknúť, že v mojej knihe sú len ozajstné pravdy, nie sú to príbehy, ktoré boli vymyslené a dokonca sfilmované cudzími ľuďmi. Dotýka sa ma, čo všetko o mojej rodine bolo za posledné obdobie povedané a napísané. Niekedy sa mi zdá, že je to zneužitie našej rodiny a nášho vydretého úspechu,“ sťažovala sa.

Na Patrizii bolo vidieť znechutenie z toho, čo sa o jej rodine pred pár mesiacmi v kinách celého sveta premietalo. Americký režisér Ridley Scott nakrútil odvážnu drámu, kde Gucciovcov vykreslil ako „gaunerov a neokrôchancov, ktorí sa nezaujímali o svet okolo seba“. „Hm, film Klan Gucci? Bolo pre mňa hrozné sa na to pozerať. Urážalo to našu rodinu a celý náš rod. Neviem a nechcem vedieť, prečo film postavili na takej agresivite. Po­čkajte, teda asi viem. Biznis, veď čo iné...“ skonštatovala Patrizia v Bratislave.

Neprišla v Gucci

Patrizia bola dlho utajovanou dcérou klanu Gucciovcov. Narodila sa počas škandalóznej aférky Alda Gucciho, ktorý si ako ženatý otec troch synov začal s predavačkou z ich rímskeho obchodu. Naša otázka, čo pre ňu znamená značka Gucci, však Patriziu rozcitlivela. „Rodina Gucciovcov pre mňa znamená niečo neopísateľné. Myslím si, a to so všetkou skromnosťou, že to bola prvá rodina v Taliansku, ktorá mala veľmi elegantný príbeh. A to sa nebavíme o rokoch, ale o neuveriteľných storočiach. Som zo štvrtej generácie, a to si vezmime, koľko už ja mám rokov,“ odkázala na pradeda Gabriella, ktorý vyrábal kožené výrobky.

Patrizia o necelý rok oslávi šesťdesiat rokov, čo príliš nevidieť. V červenom kostýme a mašľou vo vlasoch doslova svietila v sále historickej budovy národnej rady, kde sa módne dni konali. So šepotom nám však prezradila, že v Bratislave nezostala verná rodinnej firme, ale obliekla si inú značku, ktorú nechcela špecifikovať. „Nie som perfektná ani sa na svoj výzor a zjav nesťažujem. Pravda však je, že sa o seba snažím starať tak, ako sa len dá. Veľa sa venujem gymnastike, no zároveň si strážim svoj jedálniček. Nemám nejakú zvláštnu diétu, pretože si myslím a verím v to, že úplným základom je, aby človek nejedol veľmi veľa. To je celé. Jednoducho odporúčam neprejedať sa,“ pousmiala sa Patrizia.

Bryndzové nestihla

Patrizii v žilách koluje „módna krv“, napriek tomu sa jej kúsky, ktoré videla v Bratislave, pozdávali. „Myslím si, že slovenskí návrhári sa približujú iným a vyspelejším krajinám. Aj tento módny večer ma veľmi prekvapil. Verím, že mladí a talentovaní návrhári pôjdu do sveta a naberú skúsenosti. Je na nezaplatenie, ak človek vo svojom odbore vidí niečo iné a netypické pre jeho krajinu.“

FOTO V GALÉRII

Mimochodom, odniesla si aj Patrizia niečo zo slovenskej kultúry? „Vašu krajinu sa nedá spoznať za dva dni, naplno si všetko vychutnať. Ale veľmi sa mi páčili vaši speváci na ulici. Myslím si, že majú zlato v hrdle. Samozrejme, že som im aj prispela, veď prečo by som nemala, ak sa mi tak veľmi páčili. Pripomínali mi mesto Budapešť, kde taktiež takto vyspevovali po uličkách,“ uzavrela nadšene.