Nechcela, aby najbližší smútili. Pražským kostolom, kde sa v utorok konala zádušná omša za speváčku Hanu Zagorovú, tak spočiatku hrali iba jej veselšie pesničky. Až krátko pred obradom sa ozval z reproduktorov intímny šansón Mít tě ráda. Posledná rozlúčka s legendárnou umelkyňou trhala srdce, ako keby zo sveta odchádzal mladý človek.

Miesto pred truhlou z tmavého dreva zaplnilo množstvo vencov z bielych a bledofialových kvetov, ktoré speváčka milovala. Od zdrveného manžela Štefana Margitu (66) dostala veniec zo sto bielych ruží. Speváčka Helena Vondráčková sa pre zdravotné problémy ospravedlnila a poslala pestrofarebné kvety. Fialovú s pávími perami vybral aj spevák Michal David.

FOTO z pražského kostola, zaplneného vencami pre Hanu Zagorovú, v GALÉRII

Vdovec Štefan Margita pri manželke prebdel posledné hodiny jej života, bol pri nej, aj keď naposledy vydýchla. Pri poslednej rozlúčke pôsobil mimoriadne zničene. Zagorovej najlepšieho kamaráta a kapelníka Karla Vágnera museli pridržiavať. Módna dizajnérka Blanka Matragi priznala, že odchod speváčky prežíva, ako keby jej zomrela vlastná sestra. Krájať by sa dal aj obrovský žiaľ Haninej staršej sestry Evelyny. Nesmierne smútili a plakali Zagorovej vokalistky, netere z Košic, blízka kamarátka a moderátorka Lucie Borhyová, herečka Jiřina Bohdalová takmer nedorazila a do kostola vstúpila, až keď bol obrad v plnom prúde.

FOTO zničených osobností na pohrebe Hany Zagorovej v GALÉRII

Na poslednú cestu napokon Hanu Zagorovú vyprevadila pesnička Kdyby se vrátil čas. Po nej nasledovali ďalšie hity jej viac ako päťdesiatročnej kariéry, Cesta ke štěstí a Mys dobrých nadějí. Speváčka zomrela v piatok na postcovidový syndróm. Pochovaná bude do rodinne hrobky k rodičom na cintoríne Vyšehrad.

Prečítajte si tiež: