lhé roky sa prihovárala divákom zo štúdia Telerána, no pred pár dňami šokovala vyhlásením, že v relácii, ktorú moderovala po boku Dara Richtera, definitívne končí. Moderátorka Adriana Poláková (44) otvorene priznala, že svoju televíznu kariéru zavesila na klinec pre lásku. Tú našla práve v Teleráne, kde bol rakúsky ítečkár Christian jej hosťom. Vraj to vôbec nebola láska na prvý pohľad, zaľúbenosť prišla časom. Aj keď Adrianu čaká ešte niekoľko natáčacích dní, neskrýva radosť z toho, že sa bude sťahovať do susedného Rakúska a konečne bude so svojím priateľom tráviť všetok čas. Dvojica fungovala na diaľku dlhých päť rokov, no ten posledný, covidový, bol pre ňu náročný. Cestovanie bolo obmedzené a dvojica trávila spoločné chvíle len prostredníctvom videohovorov. Vymysleli si aj víkendový rituál, keď si obaja spravili doma kávu a spoločne ju cez videohovor popíjali.

Verdikt musel padnúť

Adriana sa netají, že rozhodnutie opustiť domov v Malinove, rodinu a kolektív v televízii nebolo jednoduché. Ale pretože s priateľom budú bývať až dvesto kilometrov od hraníc, v okolí mesta Graz, je jasné, že dochádzanie by bolo veľmi náročné. „Samozrejme, že opustiť Slovensko a Teleráno, kde som strávila šestnásť rokov, nebolo jednoduché. Nejde len tak zabudnúť, nevšímať si, neporovnávať za a proti. Ale jednoducho na dvoch stoličkách sa nedá sedieť done­konečna a musela som sa rozhodnúť. Najviac zavážila jedna vec, ktorá je podstatná v našom živote - ísť ďalej, ale spolu. Keď sa tak zamyslím, ani neviem, aký čas mi trvalo, kým som sa definitívne rozhodla pre tento krok,“ povedala pre  PLUS 7 DNÍ bruneta.

Zároveň priznala, že je fatalistka. Myslí si, že nič sa nedeje len tak, že každé stretnutie či životná situácia sa odohrajú pre isté dôvody. Nikdy jej preto neprešla hlavou myšlienka, že by svoje rozhodnutie opustiť Slovensko neskôr oľutovala. „Nie, naozaj nikdy. Takto neuvažujem. Takéto rozmýšľanie vás brzdí, to by ste nikdy nič neurobili, jednoducho žiadne rozhodnutie by nepadlo. Napokon sa sťahujem dvesto kilometrov od hraníc, čo na denné dochádzanie určite nie je komfortné, ale keď bude potrebné, sadnem do auta a raz-dva som doma na Slovensku,“ pousmiala sa. Preto nemá žiadne obavy z toho, že svoju rodinu a priateľov dlhodobo neuvidí a neobjíme.

V Rakúsku sa nudiť nebude

Moderátorka musela brať ohľad aj na potomkov. Po tom, čo sa v roku 2007 rozviedla s manželom Jurajom, ostala na dcéru Luciu (20) a syna Juraja (21) sama. Stíhala starostlivosť o deti, moderovanie aj začínajúcu sa kariéru v pečení na obraze a sociálnych sieťach. Potom však nastal deň, keď tému odchodu do zahraničia musela predostrieť obom deťom. „Vedeli o tom hneď, po prvom zvažovaní. Vraj sa im páči myšlienka, že budu mať konečne pokoj,“ zopakovala Adriana ich vtipnú reakciu.

No čakalo ju oznámiť to aj kolegom v práci, ktorých berie už ako najbližších. „Boli aj slzy. Uvidím, ako to dovolí situácia, ale rada by som pre nich niečo na rozlúčku zorganizovala,“ tvrdí známa Slovenka, ktorá sa v Rakúsku určite nudiť nebude. „Chcem ostať verná sociál­nym sieťam a pečeniu, to je moje a to si budem naďalej vychutnávať,“ vraví. Dôkazom toho, že jej vypekanie naozaj ide od ruky, je to, že pred pár dňami obhájila prvenstvo v súťaži Social Awards Slovakia v kategórii jedlo. Na záverečnú otázku, čo jej po odsťahovaní bude chýbať najviac, odpovedať ešte nevedela. „To budem schopná skonštatovať asi až po roku, čo budem bývať v Rakúsku. Ešte som stále doma a nič v mojom živote sa zatiaľ nezmenilo.“

Viac FOTO Polákovej v GALÉRII

Poláková ako maturitná otázka

Adriana prežila v markizáckom Teleráne chvíle, na snímke vpravo počas prestávky, na ktoré nikdy nezabudne. „Pred šestnástimi rokmi na konkurze by mi ani vo sne nenapadlo, že niečo také krásne prežijem. Úprimne, na svoje začiatky si veľmi nepamätám, iba viem, že som nič nevedela,“ uťahuje si sama zo seba. Za tie roky zažila mnoho trapasov, vtipných situácií, ale aj momentov, ktoré ju zahriali pri srdci či šokovali. „Nezabudnem na náš Deň otvorených dverí v televízii, keď za mnou prišla mladá baba, pýtala si autogram a zároveň sa mi pochválila, že si ma vytiahla ako maturitnú tému. To som onemela... Ja? A maturitná téma? Vysvitlo, ze chodila na cukrársku školu,“ rozosmiala sa moderátorka.